Ogólnopolska akcja społeczna „NASZA KREW POMAGA”

Dla mnie to jest wdzięczność nie do opisania. Gdyby ktoś nie poszedł i nie poświęcił swojego czasu, energii, swojej krwi, to mnie by już tu nie było. Przeżyłam wyłącznie dlatego, że ktoś postanowił oddać swoją krew. – opowiada Kasia, manager w EACTIVE #wiemyjak.
O autorze
2 min czytania 2021-11-23

Firmy oddają krew na rzecz akcji społecznej

Kasia rok wcześniej dowiedziała się, że choruje na raka, a w 2021 zainicjowała zorganizowanie akcji „Nasza Krew Pomaga”, promującej honorowe oddawanie krwi wśród firm z całej Polski.

Organizatorem wydarzenia jest agencja SEO i Performance Marketingu EACTIVE #wiemyjak, w której Kasia pracuje od 12 lat. W zeszłym roku lekarz zdiagnozował u Kasi nowotwór, który wywołał u niej poważny krwotok – straciła około 2,5 litra krwi. W tym trudnym momencie krew uratowała Kasi życie.

Zanim w Dolnośląskim Centrum Onkologicznym we Wrocławiu rozpoczęto chemioterapię i radioterapię, Kasia miała kilkanaście razy przetaczaną krew i dzięki temu jej organizm był gotowy na leczenie onkologiczne. Teraz jest zdrowa i chciałaby w tym roku zachęcić do honorowego krwiodawstwa poprzez akcję „Nasza Krew Pomaga“

– Staram się tę chorobę przekuć w same dobre rzeczy, ponieważ wychodzę z założenia, że ona zdarzyła się po coś. Uważam też, że ludzie lubią pomagać, lubią czuć się potrzebni. Trzeba im tylko taką możliwość dać.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

„Nasza Krew Pomaga” to akcja społeczna dla firm z całej Polski

„Nasza Krew Pomaga” ma na celu wzrost świadomości społecznej na temat honorowego oddawania krwi oraz wsparcie Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z całej Polski, a w szczególności RCKiK we Wrocławiu.

Akcja trwa do końca 2021 roku i skierowana jest do firm, które chcą pomóc ratować zdrowie i życie ludzkie.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Jako że organizatorzy EACTIVE #wiemyjak są z Wrocławia, akcja jest pod Patronatem Miasta Wrocław – Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urząd Miejski Wrocławia, a Partnerami są: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Partnerski Klub Biznesu.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

– Nasz zespół z chęcią angażuje się w projekty społeczne czy charytatywne. I tak też jest tym razem. W zeszłym roku wiele osób z naszej firmy, w tym ja, poszliśmy oddać krew, gdy dowiedzieliśmy się o chorobie Kasi. W tym roku ponownie odwiedzamy RCKiK we Wrocławiu. Poprzez akcję chcemy zachęcić inne firmy do promocji krwiodawstwa wśród pracowników. Pamiętajmy, że krwi nie można wyprodukować, ani nie można jej kupić. W grupie siła – mówi Michał Kliszczak z EACTIVE.

Warto wiedzieć, że jednorazowe oddanie krwi może uratować życie nawet 3 osobom. Aktualne informacje, o jakich tym grup krwi szczególnie brakuje są udostępniane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na stronach www.

Krew potrzebna jest cały rok. Codziennie trwa walka o życie wielu ludzi, tysięcy pacjentów w naszych szpitalach i klinikach. Niestety krwi nie można długo przechowywać, koncentrat krwinek czerwonych przechowywany jest 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych zaledwie 5 dni, dlatego koniecznie jest stałe, regularne oddawanie krwi, każdego dnia potrzebni są Krwiodawcy.

Nie pozwólmy, by ktoś stracił szansę na lepsze życie i zachęcam do przyłączenia się do akcji „Nasza krew pomaga”. Osobiście będę wspierać akcję.

Przypominam profil krwiodawcy.

wiek: 18–65 lat

  • waga: minimum 50 kg
  • bardzo dobry stan zdrowia
  • ważny dokument tożsamości ze zdjęciem
  • wypoczęty, wyspany i po lekkostrawnym posiłku

Bardzo ważne, aby w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 litrów płynów.

Jak zgłosić firmę do akcji “Nasza Krew Pomaga”?

  1. Wejdź na https://naszakrewpomaga.pl/
  2. Pobierz materiały promocyjne o akcji i udostępnij je na firmowych social mediach lub stronie www
  3. Zgłoś firmę poprzez formularz na stronie akcji

Firmy biorące udział w akcji, które zachęcą min. 1 pracownika do oddania krwi, otrzymają certyfikat!