Olsztyn 2050 – postapokaliptyczna wizja Olsztyna w projekcie Miejskiego Ośrodka Kultury

Olsztyn 2050 – postapokaliptyczna wizja Olsztyna w projekcie Miejskiego Ośrodka Kultury
W przestrzeni miejskiej Olsztyna pojawiło się 10 plakatów, przedstawiających apokaliptyczną wizję tego miasta za 30 lat. Jest to inicjatywa tamtejszego Miejskiego Ośrodka Kultury, której celem jest zwrócenie uwagi na problem zmian klimatycznych.
O autorze
1 min czytania 2019-11-20

Projekt „Olsztyn 2050” Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie to 10 grafik ustawionych w różnych lokalizacjach miasta. Plakaty przedstawiają kilka scenariuszy apokalipsy, bazujących na realnych prognozach naukowców, które zostały naniesione na prawdziwe lokalizacje w obrębie Olsztyna. Jak tłumaczą przedstawiciele instytucji, projekt powstał z potrzeby „ulokalnienia prognoz dotyczących zmian klimatu”. 

Plakaty znalazły się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsc, których apokaliptyczne przemiany zostały przedstawione na grafikach. W ten sposób pomysłodawcy akcji chcą zwrócić uwagę mieszkańców Olsztyna na coraz to realniejszą wizję zmian klimatycznych, a także zachęcić do osobistej refleksji. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

zdjęcia: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

PS

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Globalna organizacja ekologiczna Greenpeace Australia, we współpracy z agencją Ogilvy, zbudowała interaktywną wystawę przed Pitt Street Mall, jednej jedną z głównych ulic handlowych w centralnej dzielnicy biznesowej Sydney. Wystawa ma na celu podniesienie świadomości związanej ze zmianami klimatycznymi na Ziemii, a także zachęcenie ludzi do podejmowania osobistej odpowiedzialności dla przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się