Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Oto Adrenalina – pierwsza bohaterka w 60-letniej historii Asteriksa

Oto Adrenalina – pierwsza bohaterka w 60-letniej historii Asteriksa
W tym roku komiksowa seria Asteriksa obchodzi 60. urodziny. Z tej okazji wydano kolejną część przygód słynnego Gala, w której po raz pierwszy w historii pojawiła się kobieca bohaterka – Adrenalina.
O autorze
1 min czytania 2019-10-28

Komiksowa seria, opowiadająca o przygodach najsłynniejszego Gala, obchodzi w tym roku 60. urodziny. Z tej okazji pisarz Jean-Yves Ferri i ilustrator Didier Conrad postanowili stworzyć kolejną część historii o Asterixie, która jest wierna oryginalnego formatowi opracowanemu przez Rene Goscinny’ego i Alberta Uderzo, lecz w nieco uwspółcześnionej wersji. W książce zatytułowanej „Asterix i córka wodza” pojawia się bowiem kobieca bohaterka – Adrenalina.

W najnowszej części serii Asterix i jego pomocnik Obelix mają za zadanie chronić Adrenalinę przed Rzymianami, którzy porwali jej ojca. Nie jest to jednak takie proste, bowiem nowa bohaterka jest dość zbuntowaną nastolatką. 

Jak tłumaczą twórcy nowej części komiksu, do tej pory w książkach o przygodach słynnego Gala kobiety odgrywały role drugoplanowe i zwykle miały jedynie za zadanie uwodzić Obeliksa. Tym razem jednak Adrenalina jest pełnoprawną bohaterką pierwszoplanową, na której opiera się cała fabuła książki.

PS

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Kampania promująca nową kolekcję adidas Originals, stworzoną we współpracy z muzykiem Pharrellem Williamsem, jest swego rodzaju hołdem złożonym kobietom. W projekcie wystąpiły m.in. aktywistki i artystki, które reprezentują siłę płci żeńskiej.

PS2

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Z okazji tegorocznego Dnia Kobiet, Mercedes-Benz postanowił złożyć hołd partnerce biznesowej i żonie Carla Benza – Berthcie Benz, która odegrała kluczową rolę w historii niemieckiego przedsiębiorstwa.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS3

Wszyscy znają zwrot „Za każdym wielkim mężczyzną stoi wspaniała kobieta”. Ale co to oznacza? Że mężczyzna zawsze odgrywa główną rolę, a kobieta jest jego pomocnikiem? Marka Stabilo Boss w kampanii „Highlight the Remarkable” zwraca uwagę na niezwykłe kobiety i ich historie.

PS4

Nike po raz kolejny inspiruje kobiety do pokonywania wyzwań i osiągania sukcesów. W spocie „Dream Crazier” pokazuje ważne momenty z życia znanych sportsmenek, jak Serena Williams, Simone Biles, czy Ibtihaj Muhammad.