Pierwsze recyklomaty już są w Warszawie

Pierwsze recyklomaty już są w Warszawie
Na pl. Bankowym i przy ul. Ząbkowskiej pojawiły się pierwsze z dziesięciu recyklomatów. Mieszkańcy Warszawy w zamian za wrzucenie do maszyn pustych butelek bądź puszek, otrzymają punkty wymienne na nagrody – w tym m.in. zniżki na wydarzenia czy napoje.
O autorze
1 min czytania 2019-07-12

Pod koniec maja br. informowaliśmy o globalnej akcji Coca-Coli #NeverSettle, w ramach której marka we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa i Fundacją Nasza Ziemia ufunduje miastu 10 nowoczesnych automatów do oddawania opakowań szklanych, plastikowych i aluminiowych.

Pierwsze recyklomaty już działają! Można znaleźć je na pl. Bankowym i przy ul. Ząbkowskiej w Warszawie.

Gwoli przypomnienia – każda osoba, która wrzuci do maszyn puste butelki bądź puszki, otrzyma tzw. eko-punkty, które będzie można wymienić na zniżki u partnerów akcji – w sieci kawiarni Costa Coffee, Multikinie, Teatrze Dramatycznym i Teatrze Capitol.

PS

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

W ramach walki z plastikowymi odpadami polski rząd chce wprowadzić obowiązkową kaucję na jednorazowe opakowania i butelki w wysokości 10 gr.

PS2

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Władze miasta Wałbrzych postanowiły walczyć z plastikiem – od 1 maja br. obowiązuje zakaz używania plastikowych jednorazówek w instytucjach miejskich, a także na imprezach organizowanych przez miasto.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS3

Parlament Europejski poparł wprowadzenie do 2021 roku zakazu sprzedaży jednorazowych sztućców, patyczków do uszu, słomek i mieszadełek z plastiku. Każda osoba, która nie zastosuje się do nowych zasad i będzie dalej zanieczyszczała środowisko, zapłaci wysoką karę.

PS4

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał rozporządzenie, w którym zakazał używania plastikowych jednorazówek w stołecznym ratuszu, urzędach dzielnicowych i wszystkich jednostkach organizacyjnych miasta.