Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Pixar przejmuje internet, czyli internauci i AI tworzą niecodzienne plakaty

Pixar przejmuje internet, czyli internauci i AI tworzą niecodzienne plakaty
Dzięki Image Creator from Microsoft Bing możesz w kilka chwil wygenerować grafikę w stylu plakatów animacji studia Pixar. Internauci chętnie korzystają z tego narzędzia, tworząc kreacje nawiązujące do wydarzeń z polityki, sztuki, czy mediów.
O autorze
2 min czytania 2023-10-27

fot. joemonster.org

Bez względu na to, czy jesteście fanami disneyowskich animacji, czy w jesienny wieczór wolicie jednak obejrzeć na przykład trzymający w napięciu kryminał, z pewnością choć raz widzieliście w kinach charakterystyczne plakaty bajek studia Pixar. Właśnie ich estetyką inspirują się w ostatnich tygodniach internauci na całym świecie, którzy przy pomocy sztucznej inteligencji tworzą, a następnie publikują w mediach społecznościowych kolorowe grafiki.

Filmowy trend łączy ze sobą bajkową estetykę i (po)ważne, aktualne wydarzenia. Wśród kreacji w social mediach znaleźć można już m.in. bajkowy odpowiednik postaci Sławomira Menzena — polityka Konfederacji, supergwiazdę srebrnego ekranu — Dwayne’a „The Rock” Johnsona, albo kontrowersyjną scenę z gali oscarowej 2022 roku, podczas której Chris Rock został spoliczkowany przez Willa Smitha. Na internetowych profilach wielu miast równeż pojawiły się kreacje nawiązujące do stylistyki studia Pixar. Ten trend zapoczątkowała Łódź, publikując w mediach społecznościowych bajkową wersję kadru z „Ziemi obiecanej”.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

fot. Facebook

Pixar i AI przyciągają wzrok

Ten niecodzienny mariaż świata animacji i polityki czy życia codziennego z dnia na dzień zyskuje na popularności. Internauci chętnie korzystają z takich narzędzi jak generator Image Creator from Microsoft Bing. Po wejściu na stronę wystarczy wpisać w specjalne okienko to, co chcemy, aby znalazło się na wygenerowanym plakacie, a następnie dodać frazę „Disney Pixar”. W ten sposób w zaledwie kilka chwil można stworzyć grafikę do złudzenia przypominającą stylem Disney Pixar.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

fot. Facebook

Sztuczna inteligencja coraz bardziej obecna w codziennym życiu

O tym, że dziś sztuczną inteligencję można spotkać w zasadzie na każdym kroku, nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Artykuły, a nawet książki pisane przy pomocy czata GPT, automatycznie generowane piosenki, wizerunki nieżyjących aktorów pojawiające się w kolejnych częścich filmowej serii… Przykładów nie brakuje, podobnie jak wątpliwości związanych z tak powszechnym użyciem AI.

I chociaż narzędzie takie jak Image Creator od Microsoft Bing przysparza wiele okazji do świetnej zabawy, to jednak warto pamiętać, że korzystając z niego — udostępniamy systemom wiele prywatnych danych (jak choćby login i hasło do konta Microsoft).

PS Disney zamyka swój oddział Metaverse

Decyzja firmy o zamknięciu zakładu dotknęła około 50 pracowników. Czy kolejne firmy pójdą tym samym tropem?

PS2 Artystyczne kody QR – nowy trend w świecie AI

Entuzjaści sztucznej inteligencji dali się ponieść nowemu trendowi – zajęli się generowaniem artystycznych kodów QR, które wyglądają jak małe dzieła sztuki. Oczywiście takie kody są cały czas funkcjonale i przenoszą użytkowników na konkretne strony internetowe. Jak je zrobić?