Od 5 października każdy chętny może wziąć udział w wyjątkowym konkursie organizowanym przez PKP Intercity. To niepowtarzalna okazja, żeby pokazać, jak ważna jest dla nas niepodległość, którą możemy się cieszyć już od 100 lat! Zadanie konkursowe polega na wykonaniu zdjęć lub przygotowaniu filmów pokazujących pomysły na świętowanie niepodległości. Zgłoszenia przyjmowane będą przez najbliższe dwa tygodnie. Prace należy zamieszczać na profilu „PKP Intercity. Pociąg do podróży” na Facebooku lub na Instagramie wraz z hashtagiem #swietujemyniepodleglosc. Na autorów najlepszych dzieł czekają atrakcyjne nagrody. Za zwycięskie zgłoszenia można otrzymać m.in. kamerę sportową czy bezprzewodowe słuchawki. Wśród 100 upominków znalazły się także głośniki bluetooth, abonamenty Storytell, abonamenty HBO GO oraz abonamenty Spotify. Szczegółowe informacje o konkursie oraz regulamin dostępne są na stronie www.facebook.com/PKP.Intercity.
PKP Intercity aktywnie uczestniczy w obchodach stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przewoźnik m.in. we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną w trakcie dwóch ostatnich weekendów września zorganizował zwiedzanie z przewodnikiem miejsc bezpośrednio związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Takie spacery odbyły się w Gdyni, Krakowie, Poznaniu oraz Warszawie i każdy chętny mógł bezpłatnie wziąć w nich udział. Uczestnicy spacerów otrzymali dodatkowo darmowe bilety do muzeów, m.in. do Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego i Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego w Poznaniu, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
Zobacz również
Dzięki PKP Intercity barwy narodowe widoczne są także na torach. Kursuje po nich 20 lokomotyw ozdobionych okolicznościową, biało-czerwoną grafiką, ukazującą sposoby świętowania niepodległości przez Polaków. Ten wyjątkowy tabor wykorzystywany jest do obsługi połączeń w całej Polsce i za granicą. Dodatkowo 60 EZT-ów, czyli nowoczesnych pociągów zespolonych – Pendolino, Flirt3 oraz PesaDART, zostało udekorowanych naklejkami programu „Niepodległa”. Jest nią cyfrowo odświeżony rękopis Józefa Piłsudskiego.