Polacy coraz chętniej kupują paralizatory, również w internecie

Z najnowszych badań wynika, że aż 43 procent Polaków znalazło się kiedykolwiek w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Mimo optymistycznych danych policji o poprawie bezpieczeństwa w kraju, coraz chętniej sięgamy po narzędzia do samoobrony. Jedna czwarta badanych użyłaby do tego celu paralizatora.
O autorze
0 min czytania 2013-01-23

Najczęściej wybierane narzędzia do obrony to takie, które nie wymagają specjalnych zezwoleń i może używać ich każda osoba dorosła. Obecnie najchętniej sięgamy po gazy obronne (31,34 procent) i paralizatory (25,37 procent), wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez agencję Praktycy.com dla Spy-Shop.pl. Można je kupić w sklepach detektywistycznych, a od niedawna również przez internet.

Respondenci podkreślali, że wybierając narzędzia do samoobrony, zwracają uwagę przede wszystkim na skuteczność działania (47,76 procent) oraz łatwość użycia (28,36 procent). Gaz obronny można nabyć już za 18 złotych a paralizator za 175 złotych. Niska cena oczywiście ma znaczenie dla klientów, jednak tylko 12,1 procent z nich uważa ten parametr za decydujący o wyborze.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj