Powstała kolekcja SZYMBORSKA od Nadwyraz.com i Fundacji Wisławy Szymborskiej

Nadwyraz.com, marka promująca poprawną polszczyznę i literaturę polską, prezentuje kolekcję WISŁAWA SZYMBORSKA, która powstała z okazji Roku Wisławy Szymborskiej ustanowionego decyzją Senatu RP w stulecie urodzin laureatki Literackiej Nagrody Nobla.
O autorze
2 min czytania 2023-09-04

Kolekcja została stworzona przy współudziale Fundacji Wisławy Szymborskiej, której prezesem zarządu jest Michał Rusinek. Promocji kolekcji towarzyszył wywiad z sekretarzem poetki podsumowujący dotychczasowe działania fundacji powołanej na mocy jej testamentu, który można przeczytać na blogu marki.

 – Nie wiem, czy mogę to nazwać dumą, ale z pewnością cieszę się, że udało się stworzyć nowoczesną, niezależną instytucję kultury, która przyznaje jedną z najważniejszych nagród poetyckich w Polsce, stypendia dla młodych twórców i zapomogi, a także organizuje rezydencje literackie. Szczególnie cieszę się z wydarzeń związanych z rocznicą 100. urodzin Wisławy Szymborskiej, zwłaszcza z inicjatyw oddolnych, lokalnych, które staramy się wspierać – mówi Michał Rusinek. 

W kolekcji WISŁAWA SZYMBORSKA można znaleźć bawełniane torby, kubki, plakat oraz kartkę okolicznościową. Na wszystkich produktach zostały umieszczone najbardziej znane i lubiane cytaty poetki. Do tej pory w kolekcji wykorzystano fragmenty utworów „Portret kobiecy” oraz „Nic dwa razy się nie zdarza”. Twórcy marki nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa – kolekcja będzie powiększana o produkty z nowymi cytatami. 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Szczególną popularnością wśród fanów poetki cieszą się eleganckie kubki typu filiżanka o pojemności 500 ml z nadrukiem NIC DWA RAZY SIĘ NIE ZDARZA I NIE ZDARZY oraz NA DOBRE, NA NIEDOBRE I NA LITOŚĆ BOSKĄ. Ten drugi cytat, zamieszczony również na plakacie i kartce okolicznościowej, sprawdza się jako uniwersalny dodatek do prezentu ślubnego. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Wszystkie produkty zostały stworzone od A do Ż w Polsce. Na spodzie kubków oraz na metkach toreb widnieje informacja o współpracy z Fundacją Wisławy Szymborskiej. Kolekcja WISŁAWA SZYMBORSKA jest już dostępna w sprzedaży. Oryginalne produkty inspirowane twórczością polskiej noblistki można kupić na stronie internetowej sklepu Nadwyraz.com.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

To nie pierwsza kolekcja literacka stworzona przez tę markę we współpracy ze spadkobiercami dzieł pisarzy. Do tej pory powstała kolekcja STANISŁAW LEM 2021 z okazji Roku Lema, minikolekcja WITOLD GOMBROWICZ oraz kolekcja dziecięca JAN BRZECHWA. Nadwyraz.com współpracuje również z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina. Ubrania z wizerunkiem wybitnego polskiego pianisty od niedawna można kupić także w oficjalnym sklepie Instytutu Chopina na Lotnisku Chopina w Warszawie.

PS Kolekcja Medicine ma za zadanie rozpowszechniać poezję Szymborskiej poza kręgiem osób zainteresowanych literaturą

– Zależało nam, by ta kolekcja nie tylko przypominała o twórczości Szymborskiej, ale też, by dokonać reinterpretacji jej dzieł, edukować i docierać do szerszego grona – na temat nowej kolekcji ubrań inspirowanych twórczością W.Szymborskiej rozmawiamy z Karoliną Tomczyk, dyrektor marketingu Medicine.

PS2 LEGO zaprezentowało figurkę Wisławy Szymborskiej

Świętując Międzynarodowy Dzień Poezji, LEGO postanowiło złożyć hołd polskiej noblistce i pokazać minifigurkę stworzoną na podobiznę Wisławy Szymborskiej. Autorem zestawu jest zagorzały kolekcjoner kloców LEGO.