Podczas uroczystej gali Europejskiego Kongresu Gospodarczego wręczono statuetki „Wektor Serca” – nagrody przyznawane osobom wyznaczającym kierunki godne naśladowania. Wśród laureatów znalazł się Artur Kazienko – prezes Kazar Group, który wspólnie z Prezydentem Przemyśla Wojciechem Bakunem stworzył Centrum Pomocy Humanitarnej w Przemyślu.
Ostatnie miesiące stanowiły prawdziwe wyzwanie dla polskich przedsiębiorców, którzy zjednoczyli swoje siły, by wspólnie pomagać przybyłym do Polski zza wschodniej granicy uchodźcom. Z inicjatywy prezesa Kazar Group – Artura Kazienko oraz prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna i wielu innych polskich firm w kilkadziesiąt godzin stworzono Centrum Pomocy Humanitarnej w Przemyślu, które każdej doby przyjmuje pod swój dach tysiące osób szukających schronienia.
Zobacz również
Nie umknęło to uwadze Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, którzy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego wyróżnili przemyskiego przedsiębiorcę „Wektorem Serca” przyznawanym osobom, które swą działalnością i postawą wyznaczają kierunki godne naśladowania. Podczas tegorocznej gali nagrody wręczał ambasador Ukrainy w Polsce – Andrij Deszczycia.
Choć ostatnie miesiące były dla nas wszystkich trudnym doświadczeniem, odczuwam ogromną satysfakcję, że wspólnie udało nam się stanąć na wysokości zadania i udowodnić, czym jest społeczna odpowiedzialność. Mam wrażenie graniczące z pewnością, że jest to najszybciej i najsprawniej zrealizowany projekt w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego – komentował Artur Kazienko, prezes firmy Kazar.
Centrum Pomocy Humanitarnej przy ulicy Lwowskiej w Przemyślu to placówka o powierzchni 12 tys. m2, która została stworzona w miejscu dawnego hipermarketu – budynku należącym do firmy Saller, zapewniając schronienie dziesiątkom tysięcy osób. Na miejscu wdrożono niezbędne systemy i zbudowano pełną infrastrukturę, co pozwoliło zorganizować ponad tysiąc miejsc noclegowych, międzynarodowy hub będący miejscem gromadzenia darów napływających z całej Europy, następnie przepakowywanych i wysyłanych za wschodnią granicę. Zorganizowano także punkty wsparcia doraźnego, gdzie potrzebujący mogą skorzystać z pomocy medycznej oraz zaopatrzyć się w środki higieniczne oraz punkt dla matek z dziećmi. Poza Centrum Pomocy Humanitarnej w Przemyślu powstało także Centrum Pomocy Humanitarnej w Chełmie. Obydwa przedsięwzięcia stały się głównymi przystankami w Polsce dla uchodźców uciekających przed wojną.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
„Wektory Serca” od 20 lat przyznawane są przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej – organizację działającą w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorczości, wzrostem gospodarczym kraju i w kwestiach społecznych, powołaną w 1989 roku.
Słuchaj podcastu NowyMarketing