Rewolucja w sprzedaży alkoholu na Allegro? Firma rozważa wprowadzenie nowej usługi

Rewolucja w sprzedaży alkoholu na Allegro? Firma rozważa wprowadzenie nowej usługi
Allegro pracuje nad wprowadzeniem usługi sprzedaży alkoholi online. Trunki mieliby dostarczać kurierzy, którzy dokonywaliby weryfikacji wieku odbiorców.
O autorze
1 min czytania 2024-05-14

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, największa polska platforma e-commerce – Allegro – planuje wprowadzenie innowacyjnej usługi, jaką ma być sprzedaż alkoholu online. Dostawy miałyby odbywać się za pośrednictwem kurierów, którzy mogliby zweryfikować wiek odbiorcy przy dostawie paczki.

– Z naszych badań wynika, że klienci są tym zainteresowani – komentuje Marcin Gruszka, rzecznik Allegro.

W informacji podano, że firma nie mówi jeszcze o szczegółach, ponieważ wciąż ma wiele wątpliwości. Nic dziwnego, w końcu alkohol to temat, który w Polsce budzi skrajnie różne emocje. Kolejne miasta wprowadziły zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Rozwiązanie, o którym myśli Allegro, mogłoby z kolei przyczynić się do ułatwienia dostępu do trunków.

PS 20 tys. zł grzywny dla Bartłomieja Misiewicza za reklamowanie wódki

Były rzecznik prasowy MON-u został ukarany grzywną w wysokości 20 tys. zł za niezgodne z prawem promowanie wódki „Misiewiczówka” na Twitterze.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS2 Marketing alkoholowy – jak wygląda w Polsce i czy powinien zostać ograniczony?

Nikogo w Polsce nie dziwi wyraźna ekspozycja alkoholu w sklepach, sprzedaż wódki na stacjach benzynowych i billboardy z piwem na ulicach. Alkohol jest przecież w naszej kulturze od zawsze i towarzyszy nam podczas mniejszych i większych spotkań. Dlaczego zatem producenci mieliby go nie promować?

Słuchaj podcastu NowyMarketing