Robot Photon wylądował w polskiej szkole

Widowiskowym lądowaniem robota edukacyjnego Photon na boisku Szkoły Podstawowej nr 24 w Kielcach rozpoczęła się przygoda z nauką programowania w całym kraju. Grupa MAC S.A., jeden z czołowych wydawców edukacyjnych, rozpoczęła dostawy robota do szkół i przedszkoli. Pierwszy Photon dzisiaj wylądował.
O autorze
2 min czytania 2017-09-28

Kolejne są dostarczane do placówek.

Udane lądowanie w rękach dyrektorki

Robot Photon przyleciał do kieleckiej podstawówki dronem i wylądował prosto w rękach dyrektorki szkoły, pani Ewy Misiorowskiej. Udanemu lądowaniu nie przeszkodził silny wiatr. Zgromadzeni na boisku szkolnym uczniowie klas 2 i 3 po zapoznaniu się z robotem, wzięli udział w warsztatach z programowania z wykorzystaniem robota Photon.

4 klasy wykonywały różnorodne scenariusze zajęć przygotowane przez nauczycielki na bazie zbioru 40 scenariuszy dołączanych do edukacyjnej wersji robota Photon i opracowane przez zespół wydawnictwa MAC Edukacja należącego do Grupy MAC.

Na pamiątkę wydarzenia Szkoła Podstawowa nr 24 im. Pierwszej Kompanii Kadrowej otrzymała w prezencie od Grupy MAC S.A. zestaw edukacyjny: robota Photon, matę i tablet oraz zbiór gotowych scenariuszy zajęć. Lądowanie Photona w Szkole Podstawowej nr 24 zyskało również dodatkowy wymiar z uwagi na tegoroczny Jubileusz 50-lecia szkoły.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Wykorzystujemy nasze solidne doświadczenie i kompetencje w edukacji, zarówno szkolnej, jak i przedszkolnej, w której jesteśmy niekwestionowanym liderem. Nauka programowania doskonale wpisuje się zarówno w najnowsze wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej, które wprowadziło naukę programowania do nowej podstawy programowej już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Dzięki nam nauczyciele i rodzice mogą być pewni przyszłości swoich dzieci. Przyszłość to między innymi programowanie. Robot Photon doskonale będzie wspierał pracę nauczyciela – mówi Grzegorz Kowalski, prezes zarządu Grupy MAC S.A.

Robot Photon i jego sensory

Photon to pierwszy interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem, ucząc je programowania. Na mocy podpisanej umowy pomiędzy Grupą MAC S.A. a firmą Photon Entertainment z Białegostoku, przygotowana została wzbogacona wersja edukacyjna robota Photon. To odpowiedź na wprowadzenie nauki programowania do najnowszej podstawy programowej MEN. Grupa MAC S.A. została wyłącznym dystrybutorem robota Photon dla polskiej edukacji.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Zadaniem robota Photon jest uczenie dzieci programowania poprzez mieszankę storytellingu i najnowszej technologii. Każdy egzemplarz robota wyposażono w sensory, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość i nie tylko. Język programowania używany przez robota zainspirowały Scratch oraz Google Blockly, dzięki czemu opanować mogą go nawet najmłodsi.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Każdy użytkownik otrzymuje dostęp do specjalnej aplikacji dostępnej na smartfony i tablety. Za jej pośrednictwem dzieci poznają historię Photona – robota, którego statek kosmiczny zderzył się z asteroidą i spadł na Ziemię. Poprzez wykonywanie różnych programistycznych zadań pomagają Photonowi odzyskać utracone zmysły oraz odbudować statek. Aplikacja zachęca do zdrowej rywalizacji i współpracy za sprawą tablic rekordów oraz codziennych wyzwań. Punkty doświadczenia zdobywane podczas zabawy służą do rozwijania robota i dopasowywania go do własnych upodobań. Dzięki temu każdy Photon jest jedyny w swoim rodzaju.

Zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce

Grupa MAC S.A., właściciel marki MAC Technologie, jest wyłącznym dystrybutorem robota Photon dla edukacji w Polsce na mocy podpisanej w kwietniu br. umowy ze spółką Photon Entertainment z Białegostoku. Robot Photon został zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce.

Szkoły i przedszkola w całym kraju mogą już zamawiać w wydawnictwie MAC roboty do swoich placówek. Wzbogacona wersja robota Photon w komplecie z gotowymi scenariuszami zajęć kosztuje 990 zł brutto.