Samsung edukuje o cyberbezpieczeństwie, w świecie Robloxa

Samsung edukuje o cyberbezpieczeństwie, w świecie Robloxa
Samsung uruchomił program pt. „Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci", stworzony we współpracy z nauczycielami na platformie Roblox. Jego celem jest budowanie świadomości na temat bezpieczeństwa w sieci oraz kształtowanie odpowiedzialnej postawy w cyfrowym świecie i prawidłowych nawyków korzystania z urządzeń mobilnych wśród dzieci i dorosłych.
O autorze
1 min czytania 2024-03-12

Program edukacyjny „Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci” został zainicjowany przez Samsung, jako odpowiedź na wyzwania związane z bezpieczeństwem dzieci w cyberprzestrzeni. Program skierowany jest do dzieci w wieku 7-9 lat, ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Jego zasięg obejmuje całą Polskę, oferując szkolenia zarówno stacjonarne, jak i online. Celem programu jest budowanie świadomości na temat bezpieczeństwa w sieci oraz kształtowanie odpowiedzialnej postawy w cyfrowym świecie i prawidłowych nawyków korzystania z urządzeń mobilnych wśród dzieci i dorosłych.

Jednym z istotnych elementów programu jest pierwsza, konsultowana z nauczycielami gra edukacyjna Stacja Galaxy na platformie Roblox, która w atrakcyjny sposób pozwala przyswoić dzieciom zdrowe nawyki dotyczące korzystania z internetu. Poprzez wciągającą historię z udziałem bohaterów gry: Natki, Webera i Kapitana Knox, dzieci zdobywają wiedzę na temat zagrożeń online, takich jak spam, scam, fejk czy clickbait. Ale też poznają obowiązującą w sieci netykietę i dowiedzą się jak tworzyć silne hasła, rozpoznawać bezpieczne strony czy godne zaufania aplikacje.

– Doskonale rozumiemy odpowiedzialność i wyzwania, jakie wiążą się z obecnością najmłodszych w cyfrowym świecie. Dlatego zależy nam, żeby wyposażyć ich w wiedzę i narzędzia, dzięki którym będą się po nim poruszać bezpiecznie i odpowiedzialnie. Interaktywna gra, w której dzieci mają szansę stanąć oko w oko z zagrożeniami w sieci w bezpiecznym, kontrolowanym i jednocześnie atrakcyjnym dla nich środowisku, zwiększa szanse na przekazanie najmłodszym wartościowych treści  – powiedziała Marta Trojanowska, liderka projektu i Senior Marketing Manager w Samsung Electronics Polska.

W ramach programu „Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci”, dla nauczycieli, przygotowano instruktaż jak efektywnie wykorzystać grę podczas lekcji, dzięki czemu, Stacja Galaxy na platformie Roblox, zapewnia kompleksowe wsparcie w procesie edukacji cyfrowej, angażując zarówno najnowsze technologie, jak i tradycyjne metody nauczania.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Szkoły podstawowe z całej Polski mogą zgłaszać się do aktywnego udziału w programie do 31 marca 2024 r. poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Następnie, placówki realizują warsztaty z dziećmi, korzystając z dedykowanych scenariuszy, a nauczyciele uczestniczą w specjalnych szkoleniach, których celem będzie wzmocnienie kompetencji w zakresie higieny cyfrowej i bezpieczeństwa w sieci. Będą też mogły na zakończenie otrzymać certyfikat udziału w programie i wziąć udział w specjalnym konkursie pod hasłem „Aktywna Stacja Galaxy”. Dziesięć najaktywniejszych szkół otrzyma nagrody w postaci wyposażenia przestrzeni klasy, na które składa się zestaw: 15 tabletów Tab S9 FE oraz interaktywny flipchart Samsung Flip 2.

Zdjęcie główne: materiały prasowe Samsung

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się