„Save me”: wzruszająca animacja i kampania RSPCA o znęcaniu się nad zwierzętami

„Save me”: wzruszająca animacja i kampania RSPCA o znęcaniu się nad zwierzętami
Animowana historia psa o imieniu Hank, uratowanego przed okrucieństwem przez organizację charytatywną RSPCA, to element kampanii „Save me”.
O autorze
1 min czytania 2024-07-09

Organizacja zajmująca się przestrzeganiem praw zwierząt, RSPCA, nawiązała współpracę z reżyserem londyńskiego studia produkcyjnego Blinkink, Jackiem Brownem. Tak powstała 30-sekundowa, klasyczna animacja opowiadająca historię psa Hanka. Zwierzak został uratowany przez przedstawicieli RSPCA przed samotnością, bezdomnością i przemocą, której ten doświadczył z rąk człowieka.

Twórcy filmu inspirowali się klasycznymi animacjami Disneya i właśnie w ten sposób chcieliby skłonić darczyńców do przekazywania darowizn na rzecz fundacji. Jak wynika z danych Wilberforce z 2023 r., RSPCA otrzymuje raport o znęcaniu się nad zwierzętami co pięć minut.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Jack Brown przyznał, że w erze zdominowanej przez sztuczną inteligencję stworzenie czegoś ręcznie rysowanego było prawdziwą przyjemnością. „Trzymajcie się realizmu!” – zaapelował i dodał:

– Moim celem było stworzenie czegoś, co sprawiałoby wrażenie, jakby było wyjęte prosto z tradycyjnie animowanego filmu. Podobnie jak w przypadku klasycznych filmów starej szkoły, chciałem zabrać widza na emocjonalny rollercoaster. Zawsze trudno jest przekazać jakiekolwiek emocje w czymś trwającym zaledwie 30 sekund, ale mam nadzieję, że wystarczy kilka sekund oglądania wielkich, smutnych oczu Hanksa, aby każdy widz się załamał (w dobrym tego słowa znaczeniu) – dodał Brown.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS Zakazana reklama brytyjskiego supermarketu „Rang-tan” robi furorę w internecie – ma już ponad 4 mln wyświetleń na YouTubie

Reklama sieci Iceland „Rang-tan”, przedstawiająca skutki wycinania lasów palmowych, została zakazana w telewizji. Marka więc postanowiła zamieścić spot na YouTubie. Teraz ma on ponad 4 mln wyświetleń.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się