Scarlett Johansson i Jonathan Glazer łączą siły w reklamie marki Prada

Scarlett Johansson i Jonathan Glazer łączą siły w reklamie marki Prada
Prada po raz kolejny zaprosiła do współpracy Scarlett Johansson, znaną m.in. z filmów „Lucy" i „Między słowami". Klip reklamowy marki wyreżyserował autor oscarowej „Strefy interesów", a celem video jest promocja modelu Galleria torby Prada.
O autorze
1 min czytania 2024-04-04

Gwiazdy Hollywood spotykają się z kultową marką odzieżową, a moda… z kinem. Tak w skrócie można opisać najnowsze video reklamowe Prady, w którym wystąpiła Scarlett Johansson, a które wyreżyserował Jonathan Glazer. W niespełna dwuminutowym nagraniu amerykańska aktorka wcieliła się w rolę… samej siebie, czyli artystki pracującej na planie filmowym. Całość klipu jest utrzymana w czerni i bieli, i opiera się przede wszystkim na bliskich kadrach. Wszystko po to, aby ukazać wachlarz emocji towarzyszący Johansson podczas pracy.

Historia jest prosta: najpierw widzimy Johansson podczas pracy – powtarzającą rolę, występującą przed kamerą, oddającą się w ręce charakteryzatorów. Następnie aktorka wychodzi ze studia nagraniowego i wsiada do charakterystycznej, żółtej taksówki.

Twórca reklamy, Jonathan Glazer, zadbał jednak o to, aby widzom nie umknął najnowszy model torebki sygnowanej logo Prada – Galleria. To ona towarzyszy bowiem Johansson podczas krótkiego spaceru ze studia do samochodu.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Klip jest niemal w całości czarno-biały, a kolory pojawiają się jedynie na końcu, kiedy bohaterka jest już poza miejscem pracy. W ten sposób twórcy chcą skupić uwagę widowni na emocjach i podkreślić ich znaczenie w pracy aktora. To nie pierwszy raz, kiedy moda łączy siły z kinem. Kilka tygodniu temu Chanel opublikowała video, w którym kolekcję prêt-à-porter na jesień i zimę 2024/25 reklamują Penelope Cruz i Brad Pitt.

Zdjęcia: YouTube

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS Chanel prezentuje: Penelope Cruz i Brad Pitt na randce jak z filmu

Dom mody Chanel opublikował w sieci klip będący zapowiedzią pokazu prêt-à-porter na sezon jesień/zima 2024/25. W rolach głównych wystąpili legendarni aktorzy — Penelope Cruz i Brad Pitt, którzy wcielili się w parę kochanków.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS2 SchizAwards: przyznano nagrody za trafne ukazanie schizofrenii na srebrnym ekranie

SchizAwards to nagrody przyznawane artystom za ukazanie tematu schizofrenii w filmach bez stygmatyzacji tego schorzenia. W pierwszej edycji tego plebiscytu, wśród wyróżnionych zaleźli się Jamie Foxx i Ryan Reynolds.