Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Jakie są najważniejsze aspekty polityki korzystania z narzędzi Gen AI przez agencje i marki? W jaki sposób agencje mogą zapewnić etyczne wykorzystanie Gen AI w swoich kampaniach?

SPRAWDZAM

Shoplify zbadało obecność rosyjskich produktów na półkach czołowych sieci aptek w Polsce

Już nie tylko drogerie, ale również polskie apteki wycofują ze swojej oferty produkty pochodzące z Rosji. Jest to skutek konfliktu trwającego w Ukrainie i silnego domagania się bojkotowania towarów produkowanych w opozycyjnym kraju przez europejskich konsumentów – w tym także Polaków.
O autorze
1 min czytania 2022-03-28

Podejmując się wycofania ze swoich półek produktów pochodzących z Rosji, apteki nie tylko określają swoje stanowisko wobec panującej sytuacji, ale także spełniają oczekiwania swoich klientów. Tym, którzy zdecydowali się na unikanie towarów pochodzenia rosyjskiego, zapewniają bowiem swobodne zakupy, pozbawione możliwości przypadkowego wspierania gospodarki oponenta Ukrainy.

W AF.agency ponownie przyjrzeliśmy się zmianom zachodzącym w sektorze handlu – tym razem badanie dotyczyło polskich aptek. Powtórnie wykorzystaliśmy stworzone przez nas nowoczesne narzędzie monitorujące, które umożliwiło nam szybką i dokładną analizę asortymentu placówek farmaceutycznych, a następnie określenie dostępności rosyjskich towarów na ich półkach. Trwające kilka minut badanie czołowych punktów sprzedaży leków oraz kosmetyków pozwoliło nam wyciągnąć statystyczne dane określające ilość produktów pochodzących z Rosji w ich ofercie. Następnie, na podstawie pozyskanych informacji, stworzyliśmy szczegółową listę, obrazującą aktualny stan asortymentu najpopularniejszych aptek.

Jego działanie polega na szybkim, trwającym maksymalnie kilkanaście minut, analizowaniu asortymentu danego sklepu z kosmetykami, a następnie wyciągnięciu danych statystycznych na temat ilości filtrowanych produktów – w tym przypadku tych o pochodzeniu rosyjskim. Dzięki temu konsumenci, którzy zdecydują się na niewspieranie rosyjskiej gospodarki, a więc rezygnację z kupowania ich produktów, będą mogli zapoznać się z wynikami analizy. W efekcie, na jej podstawie będą mogli wybrać miejsce swoich zakupów. Stworzone przez nas narzędzie zwiększa zatem szansę na znaczne ułatwienie ścieżki zakupowej Polaków, chcących zbojkotować artykuły pochodzące z Rosji.

Analizie poddaliśmy 6 czołowych polskich aptek oraz 26 marek pochodzenia rosyjskiego obecnych w ich ofercie.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Dzięki temu badaniu klienci placówek farmaceutycznych, po zapoznaniu się z wynikami audytu, mają większą szansę na wybór takiego miejsca zakupu leków, które umożliwi im jak najskuteczniejsze unikanie niepożądanych produktów. Sprawi to, że ścieżka zakupowa konsumentów, którzy postanowili zrezygnować ze wspierania rosyjskiej gospodarki, stanie się łatwiejsza, a apteka, która wyróżni się całkowitym dostosowaniem oferty do ich oczekiwań, będzie chętniej i częściej wybierana.

Na stronie prezentujemy tabelę, w której uwzględniliśmy produkty marek prowadzących swoją działalność w Rosji, zarejestrowanych na jej terenie lub działających z nią we współpracy, np. przy pozyskiwaniu surowców*. Ponadto w wynikach badania zawarliśmy firmy, które wprost informują o tym, że zakup ich towarów przekłada się na wspieranie lokalnych społeczności w Rosji, rozwoju regionu czy biznesu. Zaprezentowane dane będą na bieżąco aktualizowane.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

* Dane na dzień: 23.03.2022 r.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się