Sieć LifeTube zerwała współpracę z youtuberem Lordem Kruszwilem za kontrowersyjne treści

Sieć LifeTube zerwała współpracę z youtuberem Lordem Kruszwilem za kontrowersyjne treści
Jak poinformował Kamil Bolek, członek zarządu LifeTube, sieć zerwała współpracę z popularnym youtuberem Lordem Kruszwilem. Co więcej, jego kanał został też zgłoszony na policję i do prokuratury przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
O autorze
1 min czytania 2019-06-06

Lord Kruszwil to popularny youtuber z ponad 2,7 mln subskrypcji. W publikowanych przez siebie filmach zazwyczaj porusza mocno kontrowersyjne tematy i celowo szokuje swoich odbiorców. Teraz jednak ewidentnie miarka się przebrała, bowiem twórca właśnie został wyrzucony z sieci partnerskiej LifeTube, a jego kanał zgłoszono na policję i do prokuratury.

Chodzi m.in. o wideo zatytułowane „Oceniam pośladki przypadkowych dziewczyn”, w którym Lord Kruszwil wystąpił wraz z 10-letnim chłopcem, którego zachęcał do dotykania oraz oceniania miejsc intymnych kobiet.

W sprawie kontrowersyjnych treści opublikowanych przez Lorda Kruszwila postanowił zainterweniować Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Na swoim profilu na Facebooku organizacja poinformowała o złożeniu na policję i do prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Tuż po tym kontrowersyjne treści Lorda Kruszwila zostały usunięte z portalu YouTube. Co więcej, sieć LifeTube poinformowała o zakończeniu współpracy z youtuberem.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Problem treści zdecydowanie przekraczających granice kontrowersji jest dla nas ogromnie istotny, m.in. poprzez współpracę w tym zakresie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich walczymy z patostreamerami. W przypadku Lorda Kruszwila do tej pory wychodziliśmy z założenia, że lepiej jest mieć ten kanał pod kontrolą – m.in. dzięki naszej interwencji filmy przekraczające granice norm społecznych zostały usunięte, a kilka nigdy nie zostało zrealizowanych. Również najnowsze filmy po naszej zdecydowanej interwencji, za którą stała groźba zerwania jakiejkolwiek współpracy, zostały usunięte. Do tego dołączyliśmy listę twardych, nieprzekraczalnych zasad, których złamanie miało skutkować natychmiastowym usunięciem z sieci i zerwaniem wszelkiej współpracy. Kruszwil w swoich publikacjach posunął się jednak zdecydowanie za daleko. Treści zamieszczane przez twórcę są poza granicami kontrowersji i nie możemy ich wspierać. W związku z tym rozpoczęliśmy proces zakończenia współpracy z kanałem Lord Kruszwil. To oznacza koniec wszelkich form partnerstwa z tym twórcą – powiedział Kamil Bolek, członek zarządu LifeTube.

PS

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Prawo prasowe czyni redaktora naczelnego odpowiedzialnym za treść przygotowywanych przez redakcję materiałów prasowych, musi też przeciwdziałać wulgaryzacji języka. Wspierają go w tym redakcja i wydawca. A jak prawo reguluje publikowanie treści przez blogerów i youtuberów?

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się