#Skibidichallenge – Gdańsk rzuca taneczne wyzwanie innym miastom

#Skibidichallenge – Gdańsk rzuca taneczne wyzwanie innym miastom
Skibidi ła pa pa! Ta piosenka w ubiegłym roku podbiła serca internautów i tancerzy-amatorów. Przeróbki, parodie i własne choreografie zalały internet, a trend urósł już do rangi międzynarodowego tanecznego challenge. Teraz w dzikie pląsy zaangażowały się również polskie miasta.
O autorze
1 min czytania 2019-04-03

W marcu na profilu Zaznaj Łodzi pojawiło się nagranie łódzkiej wersji skibidibi challenge, którą stworzyli Siostry ADIHD i youtube Czarek Stacewicz. Produkcja wygenerowała ponad 10 tysięcy reakcji na Facebooku.

Na inne miasta nie trzeba było długo czekać – 3 kwietnia Miasto Gdańsk wypuściło do sieci swoją wersję tanecznego challenge i rzuciło rękawice Warszawie, Wrocławowi i Krakowowi.

– Gdańskie skibidi to wycieczka po najbardziej charakterystycznych miejscach miasta wolności i solidarności: ulicy Długi Targ z fontanną Neptuna, Stoczni Gdańskiej czy plaży w Brzeźnie. Jedną z główną ról w naszej produkcji odegrał również Rower Metropolitalny MEVO, który jest najnowocześniejszym systemem roweru miejskiego w Europie – mówi Joanna Kubik z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Za koncepcję kreatywną  Skibidi ła pa pa! odpowiada agencja Personal PR, za nagranie i montaż duet Fog Hog. W rolę starodawnych gdańszczanek, stoczniowców i plażowiczów wcielili się tancerze ze Studia Tańca Siemanko.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

W CNN i BBC ruszyła emisja spotu „Don’t invest in Łódź“ zachęcającego zagranicznych inwestorów do lokowania kapitału właśnie w tym mieście.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Port Lotniczy Łódź we współpracy z Promuje Łódzkie i Ryanairem zaprosił do Łodzi trzech popularnych youtuberów podróżniczych z Wielkiej Brytanii, którzy odkrywają największe atrakcje miasta.

PS3

Pod koniec marca Gdańsk świętował Międzynarodowy Dzień Poezji. Z tej okazji plakaty i cityligthy z poezją pojawiły się w całym mieście. Gdzie jeszcze gdańszczanie i gdańszczan-ki widzą poezję w przestrzeni publicznej? Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do udziału w konkursie prowadzonym na Instagramie.