Stocki w marketingu internetowym

Marketing internetowy jest obecnie szansą dla różnego rodzaju firm, aby zwiększyć swój zasięg i promować swoje usługi wśród określonych ludzi. Nasze strategie marketingowe mogą opierać się o różne formy w zależności od naszych preferencji i tego do kogo chcielibyśmy dotrzeć.
O autorze
1 min czytania 2012-07-04

Podstawą naszego marketingu jest oczywiście strona internetowa, która umożliwia to żebyśmy byli widoczni dla potencjalnych klientów. Tutaj powinniśmy się kierować zasadą, jak nas widzą, tak nas piszą i postarać się, żeby nasza strona była jak najbardziej estetyczna. Oczywiście wszelkiego rodzaju opisy powinny być starannie przygotowane wraz z zamieszczeniem tematycznych obrazków. Po za tym obecnie warto jest zainteresować się promocją w serwisach społecznościowych, które przeżywają swoje dobre czasy i bardzo łatwo jest dotrzeć do wybranej grupy osób.

Tak czy inaczej do tworzenia jakichkolwiek kampanii reklamowych niezbędne są dobre teksty, które możemy zlecić dla copywritera oraz pliki graficzne. Przeglądając darmowe banki zdjęć stockowych możemy znaleźć odrobinę pasujących treści, ale ze względu na ograniczone bazy i słabszą jakość plików, o wiele korzystniej, szczególnie w bardziej poważnych kompaniach korzystać z płatnych Stocków. Na naszym rynku funkcjonuje wiele banków zdjęć stockowych, wśród których mamy Depositphotos.

Jeśli potrzebne są nam wektory stockowe czy zwykłe zdjęcia do naszych kompanii marketingowych, możemy skorzystać z podstawowej licencji, która oczywiście jest tańsza. Obecnie w banku Depositphotos funkcjonuje opcja lightbox, dzięki której możemy łatwo wyszukiwać potrzebne nam obrazy, zapamiętywać je, dodawać cale foldery do ulubionych czy koszyka. Jeśli chcemy organizować pojedyncze kompanie, możemy skorzystać z kupna pojedynczych zdjęć za kredyty. Wówczas nie będziemy musieli płacić za abonamenty. Jeśli jednak planujemy większe akcje, korzystniej będzie uaktywnić sobie odpowiedni abonament.

Obecnie Stocki wykorzystujemy również do tworzenia gadżetów reklamowych, ulotek, plakatów czy tego rodzaju rzeczy, które pomagają w promocji naszej firmy, wówczas najlepsze są ilustracje wektorowe, które możemy dowolnie powiększać bez strat na ich jakości. Wysokiej jakości Stocki są w kompaniach marketingowych niezwykle istotne i mogą okazać się kluczem do naszego sukcesu. Bazę Depositphotos rozbudowują najlepsi fotografowie i twórcy grafiki komputerowej z całego świata, dzięki czemu każdy obraz jest naprawdę najwyższej jakości.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

 

Słuchaj podcastu NowyMarketing