Tatuum i Fundacja Itaka we wspólnej akcji walczą z depresją

Tatuum i Fundacja Itaka we wspólnej akcji walczą z depresją
Marka Tatuum połączyła siły z Fundacją Itaka, by wspólnie walczyć z depresją w ramach akcji „Stop Depresji”. Celem współpracy jest wsparcie Antydepresyjnego Telefonu Zaufania.
O autorze
1 min czytania 2020-09-23

Pandemia koronawirusa i wprowadzony przez nią lockdown spowodował, że życie wielu z nas zostało do góry nogami. Konieczność długotrwałego przebywania w odosobnieniu i zmiana dotychczasowego stylu życia spowodowała duży wzrost stanów depresyjnych. 

W związku z tym Fundacja Itaka i marka Tatuum połączyły siły, by wesprzeć Antydepresyjny Telefon Zaufania, z którego mogą korzystać osoby poszukujące pomocy. Jednocześnie, celem współpracy jest nagłośnienie problemu depresji i dotarcie do tych, którzy z depresją się zmagają, lecz nie wiedzą, gdzie szukać pomocy. 

W ramach akcji powstała kolekcja koszulek z bawełny organicznej, stworzona we współpracy z ilustratorką Nadia Kubczak, która ma bardzo osobiste podejście do tematu depresji. Każdy t-shirt kosztuje niecałe 70 złotych, zaś cały dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczamy na finansowanie konsultacji z psychologami i psychiatrami w Antydepresyjnym Telefonie Zaufania. 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Koszulki znaleźć można na tej stronie.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS 

15 minut – tyle wystarczy poświęcić, aby obejrzeć wzruszający i prawdziwy materiał „Znikające dzieci”, który powinien zobaczyć każdy, nie tylko rodzic czy młody człowiek. Film przedstawia problem nastoletniej depresji, jej przyczyn – często związanych z atmosferą w domu – oraz tego, jak odbierana jest przez rówieśników.

PS2

Organizacja medyczna One Medical zaprosiła do współpracy znanych kompozytorów piosenek, którzy korzystając z ponad 200 anonimowych, depresyjnych postów stworzyli tekst do utworu promującego zdrowie psychiczne.

PS3

Brytyjska edycja magazynu Rolling Stone postanowiła rozpocząć walkę z depresją wśród młodych ludzi. W ramach kampanii stworzono specjalny algorytm, który ma za zadanie wyszukiwać w postach na Twitterze przejawów depresji.

PS4

Nikt nie lubi niezręcznej ciszy. W rzeczywistości zwykle staramy się tego uniknąć. Czasami jednak niezręczna cisza może być dobrym momentem na rozmowę z przyjacielem na temat jego zdrowia psychicznego.