„The Guardian” poleca urlop w Polsce. To wakacje, które „mogą pomóc Ukrainie”

„The Guardian” poleca urlop w Polsce. To wakacje, które „mogą pomóc Ukrainie”
Na łamach brytyjskiego dziennika „The Guardian” ukazał się artykuł poświęcony polskiej kuchni i kulturze. Autorka tekstu zachęca w nim do odwiedzenia Polski i „wydania pieniędzy w kraju, który wspiera Ukrainę”.
O autorze
1 min czytania 2022-07-18

Autorką artykułu pod tytułem „Jak wakacje w Polsce mogą wesprzeć Ukrainę” jest wielokrotnie nagradzana dziennikarka kulinarno-podróżnicza i krytyczka literacka, Caroline Eden. Po odwiedzeniu Warszawy, Krakowa i Gdańska, Eden postanowiła opisać bogactwo smaków polskiej kuchni i polecić „najlepsze na świecie zupy”, bigos, a także kiszonki i sezonowe owoce.

Oprócz jedzenia, Brytyjka szczególnie doceniła również polską gościnność oraz chęć Polaków do niesienia pomocy.

Panuje tu wyczuwalna atmosfera solidarności. Na każdą powiewającą polską flagę przypada jedna ukraińska – pisze Caroline Eden.  – Polska podejmuje ogromne wysiłki, by pomóc Ukraińcom, których tysiące wciąż przybywają każdego dnia autobusami i pociągami. Na dworcach kolejowych przez całą dobę działają olbrzymie namioty kuchenne, hotele przyjmują uchodźców, kawiarnie zbierają pieniądze, kucharze dostarczają posiłki. W galeriach sztuki i muzeach można zeskanować kody QR, aby przekazać darowizny na cele charytatywne, a do skrzynek można wrzucić gotówkę – wylicza Eden, dodając, że „panująca tutaj hojność jest szczera i poruszająca”.

Dziennikarka działu turystycznego zachęca, aby wspierać polską turystykę, a tym samym właścicieli hoteli, szefów restauracji i sklepów czy taksówkarzy, którzy pomagają Ukraińcom od początku rosyjskiej inwazji.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj
Wydając pieniądze w Polsce bezpośrednio wspierasz tych, którzy pomagają Ukraińcom – zachęca autorka.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS
Ukraina rozpoczęła kampanię „turystyczną” dla rosyjskich podróżników. Na portalu podobnym do Booking.com i Airbnb, zamiast komfortowych apartamentów i hoteli, zobaczymy jedynie widoki zniszczonej ukraińskiej architektury.

PS 2
We wsparcie naszych wschodnich sąsiadów włączyło się również wiele marek i organizacji. Inicjatywy wspierające uchodźców były podejmowane już od pierwszych dni rosyjskiej agresji na Ukrainę.