Park Inkluzywnej Mobilności Toyoty to element promocji idei mobilności dla wszystkich (ang. Mobility of All). Wystawa znajduje się w pobliżu Wieży Eiffla i będzie otwarty dla zaproszonych gości przez cały czas trwania Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Paryżu 2024, zaś dla mieszkańców w dniach 9-10 września 2024 roku.
Zobacz również
Toyota jako globalny partner mobilności Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) i Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (MKP), zobowiązała się do zapewnienia zrównoważonych, inkluzywnych rozwiązań mobilności dla sportowców, działaczy, wolontariuszy, akredytowanych mediów oraz widzów podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Paryżu 2024.
– Jesteśmy dumni, że możemy otworzyć Park Inkluzywnej Mobilności Toyoty w Paryżu, mieście-gospodarzu tegorocznych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. Jako globalny partner mobilności Igrzysk, chcemy przyczynić się do tworzenia bardziej otwartego i zrównoważonego społeczeństwa. Otwarcie parku w centrum Paryża to dla nas okazja do zaprezentowania naszej wizji <<Mobilności dla wszystkich>>, w tym pojazdów i technologii, dzięki którym mobilność stanie się jeszcze bardziej dostępna dla każdego. Mamy nadzieję, że goście wystawy dowiedzą się więcej o mobilności inkluzywnej, a miejsce stanie się dla nich inspiracją – powiedział Yoshihiro Nakata, Prezydent i Dyrektor Generalny Toyota Motor Europe.
W parku zaprezentowano elektryczne kilkuosobowe pojazdy Accessible People Mover (APM), które zostały opracowane z myślą o łatwym dostępie dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Toyota dostarczyła organizatorom igrzysk 250 egzemplarzy przystosowanych do transportu sportowców i widzów na terenie wioski olimpijskiej i obiektów sportowych, na których będą odbywały się zawody.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Podczas igrzysk w Paryżu używane są także pojazdy transportu osobistego C+Walk S, C+Walk T i Yosh-E. To kompaktowe, łatwe w użyciu urządzenia, które ułatwiają poruszanie się osobom o różnych potrzebach. Dołączą do nich innowacyjne rozwiązania mobilności stworzone przez startupy, które otrzymały wsparcie Toyoty. Są to samobalansujący osobisty transporter firmy Genny oraz pierwszy tego rodzaju system hamowania do wózków inwalidzkich spółki Eppur. Na wystawie można obejrzeć także kartridże wodorowe Toyoty oraz zasilany nimi rower cargo, który prezentuje jedno z wielu zastosowań tej technologii.
Zdjęcia: toyotanews.eu