„Panta rei” została wybudowana przed wojną przez przedsiębiorstwo o tej samej nazwie i jest jednym z przykładów gdyńskiego modernizmu. Z prośbą o re:design do stowarzyszenia Traffic Design zwróciła się funkcjonująca tu dzisiaj firma Desmart Agile Software House. Kamienicę, jak wiele tego typu budynków, w ostatnich dekadach opanował ją wizualny chaos.
Zobacz również
Naszym zadaniem było uporządkowanie chaosu związanego z reklamą i szyldami. Nie sililiśmy się na ekstrawagancję, staraliśmy się raczej dopasować do architektury i stworzyć coś stonowanego z chwytliwymi detalami, takimi jak klamka do bramy – mówi S.C Szyman, jeden z twórców projektu.
Krój pisma zaprojektowany dla „Desdemony” przez Macieja Połczyńskiego nawiązuje do pierwotnej wersji szyldu. Całkiem nowe elementy oprócz bramy stanowią jeszcze lampa z numerem ulicy, wizytownik oraz płyta chodnikowa z nazwą kamienicy.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Działania były realizowane w ramach konkursu na wdrażanie dobrych praktyk projektowych, organizowanego przez Centrum Designu Gdynia. Równolegle do działań Traffic Design na ulicy Antoniego Abrahama odbywa się budowa pierwszego w Gdyni woonerfu, czyli strefy współdzielonej, przyjaznej dla pieszych.
PS
Traffic Design zostało wyróżnione w konkursie Innovation by Design Awards 2018, organizowanym przez amerykański magazyn Fast Company, za projekt re:design, czyli zmianę szyldów zakładów rzemieślniczych na Pradze Północ.
PS2
Modernizacja fasadowa, odnowienie szyldu baru mlecznego i kratek wentylacyjnych – za sprawą Traffic Design podczas tegorocznej edycji festiwalu Biennale Sztuki Miejskiej w przestrzeni miejskiej Gdyni powstały nowe użyteczne realizacje artystyczne.