Obiekty modułowe funkcjonują na rynku od wielu dziesięcioleci, jednak ogromną popularnością zaczęły zyskiwać stosunkowo niedawno. Sięgają po nie coraz odważniej organizatorzy wydarzeń – zarówno kameralnych, jak również masowych – wystarczy wspomnieć chociażby o mundialu w Katarze w 2022 r. i arenach sportowych zbudowanych z setek kontenerów modułowych. Wśród szeregu zalet na pierwszy plan wysuwają się takie atuty, jak swoboda aranżacji, bezpieczeństwo, efektowana reklama, a także ekologiczny aspekt tego rozwiązania.
Swoboda aranżacji
Organizatorzy prestiżowych przedsięwzięć wybierają często kontenery eventowe dzięki swobodzie konstruowania oryginalnych przestrzeni i np. piętrowania konstrukcji. Wygląd modułów można dość elastycznie kształtować, stosując różne materiały wykończeniowe, zarówno elewacji, jak i wnętrz – szczególnie efektowne jest np. wykorzystanie wielkoformatowych przeszkleń czy tarasów z balustradami. Sam montaż i demontaż modułów jest szybki i w zależności od projektu trwa od kilku godzin do kilku dni i pozwala zmienić całą konstrukcję np. w efektowną galerię sztuki, scenę muzyczną, lożę VIP czy przestrzeń do spotkań.
Zobacz również
– Wielokrotnie projektowaliśmy – i robimy to dalej z dużą satysfakcją – modułowe obiekty eventowe dla naszych klientów. Wśród realizacji, z których jestem szczególnie dumny, wymieniłbym obiekt, który był wykorzystany podczas XXXI Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Cechował się elegancja, oryginalnością, stanowił doskonałe miejsce spotkań i zarazem elegancką wizytówkę klienta – mówi Jakub Łazowy, dyrektor zarządzający Algeco Polska.
Jak marki wspierają ochronę zdrowia psychicznego w Polsce [PRZEGLĄD]
Bezpieczeństwo bez kompromisów
Moduły eventowe znajdują swoje zastosowanie w wielu aspektach, nie tylko jako kreatywne przestrzenie, areny wydarzeń. To także funkcjonalne rozwiązanie i odpowiedź na potrzeby i wymogi bezpieczeństwa, które powinny zostać spełnione przez organizatora imprezy.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
W kontenerach modułowych można zaaranżować strefy sanitarne, punkt medyczny, zaplecze IT, szatnie czy np. kasy biletowe. Są odporne na czynniki pogodowe, a solidna konstrukcja gwarantuje, że w przeciwieństwie do namiotów czy pawilonów uczestnicy znajdą bezpieczną przestrzeń.
W Polsce kontenery modułowe były i są wykorzystywane na przykład przy organizacji festiwali takich jak Kontenery Kultury, Męskie Granie czy Gdynia Design Days. Moduły Algeco tworzyły mobilną galerię sztuki, przestrzeń wielu imprez plenerowych w kurortach wypoczynkowych, jak i nietuzinkowe miejsce promocji marki.
Efektowna i funkcjonalna reklama
Spektakularne wydarzenie, które gromadzi setki czy tysiące osób musi być bezpieczne, ale także efektowne. Dopiero taka kombinacja gwarantuje powodzenie przedsięwzięcia i niezapomniane przeżycia uczestników. Moduły kontenerowe mogą stanowić pojedyncze obiekty lub tworzyć budynki zróżnicowane przestrzennie. Łącząc moduły uzyskuje się skalowalną przestrzeń, którą można elastycznie aranżować, a także pomalować czy obrandować. To właśnie dowolność projektowa sprawia, że kontenery eventowe są także doskonałym, efektowym i oryginalnym nośnikiem reklamowym.
Ekologia i energooszczędność
W kontekście aspektów ekologicznych, obiekty modułowe również mają szereg atutów. Przede wszystkim ich stosowanie pozwala ograniczyć zużycie materiałów budowlanych. Nie tworzymy od podstaw nowych obiektów, korzystamy z gotowych, prefabrykowanych elementów – dzięki temu ograniczamy m.in. emisję dwutlenku węgla oraz surowców naturalnych. Kontenery eventowe wyposażone w ekologiczne, energooszczędne rozwiązania (panele fotowoltaiczne, bezdotykowe baterie umywalkowe, czujki ruchu czy oświetlenie LED) to także ulga dla środowiska naturalnego, ale także mniejsze koszty dla organizatorów wydarzeń.
Katalog rozwiązań oferowanych przez Algeco można pobrać na tej stronie.
Ofertę na kontenery modułowe otrzymasz pisząc na: [email protected] lub pod nr. tel. +48 882 430 607.
Materiał reklamowy powstały na zlecenie Algeco.