Unia Europejska chce zakazać nazw typu „wege burger” czy „wege hot-dog”

Unia Europejska chce zakazać nazw typu „wege burger” czy „wege hot-dog”
Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego poinformowała, że być może już niebawem nazwy produktów pochodzenia roślinnego, które odnoszą się m.in. do mięsa, mogą zostać zakazane. Firmy wówczas nie będą mogły stosować określeń „wege burger” czy „wege hot-dog”.
O autorze
1 min czytania 2019-04-04

2 kwietnia br. odbyło się posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego, podczas którego negocjowano w sprawie reformy wspólnej polityki rolnej. Większość polityków z komisji „Agri” głosowała za przyjęciem poprawki, która zakazywałaby europejskim przedsiębiorstwom nadawania swoim wyrobom pochodzenia roślinnego, nazw odnoszących się do mięsa lub produktów mlecznych. Zdaniem członków komisji „Agri”, takie nazwy mogą być mylące dla konsumentów.

Ostateczna decyzja w sprawie przyjęcia poprawki bądź nie, zostanie podjęta podczas posiedzenia plenarnego Parlamentu Europejskiego, tuż po wyborach.

PS

Obecnie wiele znanych marek oraz firm wprowadziło do swojej oferty wegańskie odpowiedniki znanych produktów. McDonald’s na przykład oferuje w Norwegii roślinne nuggetsy, natomiast takie stacje benzynowe, jak Orlen, BP czy Moya cieszą się bogatą ofertą roślinnych potraw.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS2

Kojarzycie krwiste burgery marki Beyond Meat, w którą zainwestowali m.in. Bill Gates oraz Leonardo DiCaprio? Po tym jak zrobiły furorę w Stanach Zjednoczonych, czas na Polskę – już od 23 marca te słynne burgery są dostępne w gdańskiej restauracji House of Seitan.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS3

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Motif Ingredients powstał w ramach jednego z biotechnologicznych gigantów – Ginkgo. Korzystając z laboratoriów przedsiębiorstwa, startup zajmie się pracą nad stworzeniem wegańskich alternatyw dla mięsa. W startup zainwestował już m.in. Bill Gates.