Na zdjęciu: Jan Mąka, koordynator projektów i mentor w Inkubatorze Uniwersytetu Warszawskiego | fot. materiały prasowe
1. Polscy studenci mają wiele świetnych pomysłów. Potrzebna jest im tylko iskra – Jan Mąka (Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego)
Uniwersytet Warszawski uruchamia inkubator. Zamierza nauczyć studentów jak praktycznie wykorzystać wiedzę zdobytą na uczelni, pracy w zespole i tego, że pomysły na biznes powstają, dzięki połączeniu różnych dziedzin, między innymi fizyki i filologii klasycznej. – Chcielibyśmy także, żeby zdobywali doświadczenie, które może przydać się nie tylko przy zakładaniu firm, ale też do znalezienia wymarzonej pracy – mówi Jan Mąka, koordynator i mentor w Inkubatorze Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz również
2. 3 przykłady biznesplanów polskich startupów. Zobaczcie, jak planowali swoje biznesy
Wielu przedsiębiorców zanim uruchomi firmę oraz zacznie pozyskiwać klientów i sprzedawać swoje usługi, przygotowuje biznes plan. Dokument ten pozwala uporządkować strukturę startupu i odpowiedzieć sobie na najbardziej podstawowe pytanie odnośnie realizowanego projektu. Zobacz jak wyglądały biznes plany Pepe Housing, GetBadges i Briefly.
czytaj więcej >
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
3. Polak organizuje loty w Brazylii. Udostępni Flappera także na rodzimym rynku
Użytkownicy Flappera mogą wynająć prywatny odrzutowiec albo helikopter lub wykupić pojedyncze miejsca we wcześniej zaplanowanych lotach. Aplikacja stworzona przez Pawła Malickiego jest dostępna jak na razie tylko w Brazylii, gdzie już obsługuje 15 tys. klientów i organizuje każdego tygodnia 1-2 loty. Wkrótce ma zadebiutować także na rodzimym rynku.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
4. Potrzebują około miesiąca, żeby wejść na nowy rynek. Polskie startupy o ekspansji
– Nasza ekspansja na rynki zagraniczne przebiegała wręcz książkowo. Najpierw odnieśliśmy sukces w kraju, a potem zaczęliśmy od rynku położonego najbliżej i najbardziej nam znanego, czyli od Czech – mówi współzałożyciel Noble Lashes Paweł Wojciechowski. O swoich doświadczeniach opowiadają również współtwórcy Spox Sox i Taff.one.
5. Ten polski startup pomógł sprzedać produkty cyfrowe za 150 mln złotych. Poznajcie Automatera
Jakub Kiczko, współtwórca Automatera, mówi, że jakiś czas temu wygrał kilkanaście kodów doładowujących, do tego pojawiło API Allegro i razem z Maciejem Zielińskim wpadli na pomysł, aby stworzyć prostą aplikację do samodzielnego wysyłania kodów. Tak powstał Automater, który do dziś sprzedał produkty za 150 mln zł.