W FIFA 23 piłkarze będą superbohaterami. To efekt współpracy EA Sports z Marvelem

W FIFA 23 piłkarze będą superbohaterami. To efekt współpracy EA Sports z Marvelem
EA Sports i Marvel Entertainment podejmują współpracę, w ramach której do gry trafią specjalne karty FUT. Grafiki będą przedstawiać znanych piłkarzy w strojach inspirowanych postaciami z komiksów Marvela.
O autorze
1 min czytania 2022-08-17

fot. twitter.com/Marvel

Informacje o współpracy EA Sports i Marvel Entertainment pojawiły się już w ubiegłym miesiącu. Teraz producent gry potwierdza, że w FIFA 23 zadebiutuje limitowana edycja 21 kart FIFA 23 Ultimate Team Heroes. Tym samym po raz pierwszy w 14-letniej historii FUT zdjęcia piłkarzy zostaną zastąpione wyjątkowymi ilustracjami zaprojektowanymi przez artystów Marvela.

fot. news.ea.com

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Elitarne karty i polski akcent w grze

Wspólny projekt ma upamiętnić piłkarskie legendy i przełomowe moment w ich karierach klubowych, przedstawiając zawodników FUT jako superbohaterów. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Limitowaną kartę otrzyma także polski zawodnik – Włodzimierz Smolarek. 60-krotny reprezentant Polski zostanie uhonorowany kartą Phase Shift, oznaczającą bohatera, który „przemieszcza się między wymiarami, aby ominąć każdego, kto stanie na jego drodze”.

Specjalna kolekcja kart z logo Marvela będzie dostępna w FIFA 23 Ultimate Team i zadebiutuje w listopadzie, wraz z premierą trybu World Cup, natomiast podstawowe karty FUT pojawią się już 30 września, czyli w dniu premiery gry FIFA 23.

Współpraca obejmie nie tylko nowe karty, ale również inne dodatki inspirowane komiksami Marvela, w tym stroje, piłki czy dekoracje stadionów. Miłośnicy historii o superbohaterach będą mogli także zdobyć komiks Marvel Heroes, który zostanie udostępniony online oraz w wersji papierowej.

PS
FIFA 23 zakończy kultową serię wydawaną przez Electronic Arts. Od 2024 roku gra będzie ukazywać się pod nową nazwą. Zmiany są wynikiem zakończenia współpracy EA Sports z organizacją FIFA.