W Poznaniu pojawiła się ławka z czujnikiem smogu i panelami słonecznymi

W Poznaniu pojawiła się ławka z czujnikiem smogu i panelami słonecznymi
Poznański Zarząd Zieleni Miejskiej umieścił na zieleńcu im. I. Łukasiewicza nietypową ławkę, która posiada nie tylko czujnik smogu, ale także wyposażona jest w dwa panele fotowoltaiczne, dzięki którym będzie można naładować telefon i inne urządzenia mobilne.
O autorze
1 min czytania 2020-10-01

Pomysłodawczynią proekologicznego przedsięwzięcia jest Maria Lisiecka-Pawełczak, radna miasta Poznania. To właśnie z jej inicjatywy na zieleńcu im. I. Łukasiewicza Zarząd Zieleni Miejskiej umieścił nietypową ławkę.

Dlaczego nietypową? Otóż przede wszystkim, posiada ona czujnik, który wykrywa poziom zanieczyszczenia powietrza. Po drugie – ławka wyposażona jest w dwa panele fotowoltaiczne, dzięki którym można naładować telefon i inne urządzenia mobilne.

Wystarczy tylko podpiąć telefon do gniazda lub położyć w wyznaczonym miejscu – to w przypadku aparatów z możliwością ładowania indukcyjnego – aby rozpocząć proces szybkiego ładowania. Co więcej, mieszkańcy mogą także skorzystać z ogólnodostępnego Wi-Fi, zaś po zalogowaniu się do sieci, na ekranie telefonu pojawi się informacja o poziomie zanieczyszczenia powietrza.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Z okazji tegorocznego ogólnopolskiego dnia pszczoły, który obchodziliśmy 8 sierpnia br., przy niektórych poznańskich przystankach pojawiły się sadzonki lawendy i wrzosu. W ten sposób władze miasta zachęcały mieszkańców do sadzenia roślin, które są bardzo przyjazne tym owadom.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS2

Dzięki ekologicznej inicjatywie AMS i Grupy MTP w Poznaniu pojawił się system zielonych dachów na wiatach przystankowych. Roślinne przystanki oczyszczają powietrze i chłodzą w upalne dni.

PS3

W ubiegłym roku w Poznaniu ruszył pilotażowy program, który miał za zadanie informować mieszkańców miasta o dokładnym czasie przyjazdu autobusu lub tramwaju. Na stu przystankach pojawiły się naklejki z tagami NFC, do których należy przyłożyć smartfon z dostępem do internetu, by pojawiła się informacja za ile minut przyjedzie pojazd komunikacji miejskiej.