WALK zdobywa brąz podczas Cannes Lions International Festival of Creativity

WALK otrzymał brąz za projekt zrealizowany dla Fundacji Integracja – Nie chcę być strażakiem” podczas Cannes Lions International Festival of Creativity, najbardziej prestiżowego konkursu kreacji reklamowej na świecie. Nagroda została przyznana w kategorii PR, podkategorii public affairs and lobbying
O autorze
1 min czytania 2016-06-22

Kampania „Nie chcę być strażakiem” powstała w celu promocji wiedzy na temat zatrudniania osób z niepełnosprawnością oraz ich aktywizacji zawodowej. Jej głównymi bohaterami są osoby z niepełnosprawnością, występujące w roli strażaków, jakich jeszcze nikt nie widział. Pewnie też nigdy nie zobaczy, ponieważ osoby na wózkach, niewidome czy niesłyszące nie szukają pracy w tym zawodzie. Jak same podkreślają, są specjalistami w innych obszarach i to właśnie w nich chcą się realizować. W ten przewrotny i humorystyczny sposób, przełamujący społeczne tabu film zwraca uwagę na fakt, że osoby z niepełnosprawnością są zdolne do pracy i chcą ją wykonywać zgodnie ze swoim wykształceniem oraz kompetencjami.

Ten lew dowodzi tego, że kluczem do dobrej i skutecznej kampanii jest wciąż pomysł. Żadna innowacyjność go nie zastąpi. Naszego pomysłu nie byłoby bez zaangażowania wszystkich osób, które wzięły udział w tworzeniu kampanii. Dlatego też chciałbym podziękować Fundacji Integracja, Magdzie ‘Bronce’ Braniewskiej, Marcie Bresińskiej, Maćkowi Kowalczukowi, Bartkowi Kaczmarkowi, Lucky Luciano Pictures, LocoMotive, DI Factory, Sound Tropez, a także wszystkim, którzy wzięli udział w produkcji filmu – powiedział Alek Frydrych, Creative Director WALK Digital.

Kampania została również uhonorowana nagrodą GRAND PRIX oraz złotem w kategorii „Insight” w ramach tegorocznego konkursu Innovation AD. Z kolei w Konkursie Twórców Reklamy projekt został wyróżniony czterema złotymi mieczami w kategoriach: Active Advertising, Digital&Mobile, Film, PR&Event oraz srebrem ponownie w Digital&Mobile.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj