Warszawski projekt od blisko dekady buduje obraz warszawskiego odcinka rzeki. Jego przedstawiciele na co dzień tworzą i prezentują ofertę sportową, kulturalną i rozrywkową zarówno na lądzie, jak i na wodzie. Niezmiennie niezwykle istotną pozostaje kwestia edukacji. Jak przekonują twórcy akcji „WISŁA JEST”, każdy, kto odwiedza nadwiślańskie brzegi, powinien wiedzieć, jakim skarbem jest woda w mieście, a dobrodziejstwem bliskość natury oraz rzeka i jaj wpływ na mieszkanki i mieszkańców.
Właśnie z potrzeby poszerzania wiedzy ekologicznej i budowy społecznej odpowiedzialności osób spędzających czas nad Wisłą narodził się Doktor Wiesław Rzeczny. W 2016 roku poznaliśmy jego mroczniejsze oblicze – Wisława – odważnego i bezkompromisowego bohatera o wąskiej specjalizacji.
Zobacz również
– Do dzisiaj można spotkać go w lesie łęgowym, na plaży lub bulwarach. Niestrudzenie Walczy z zaśmiecaniem warszawskich plaż, a to zadanie niewątpliwie wymaga nadzwyczajnych supermocy. W tegorocznej filmowej odsłonie poznajemy historię przed „narodzinami” Wisława. Znany hydrolog Doktor Rzeczny już od lat apeluje o rozwagę i podkreśla znaczenie wody i natury w mieście. Apeluje o dbałość o rzekę i przestrzega przed konsekwencjami braku zrównoważonej konsumpcji i społecznym egoizmem. Dzielnica Wisła to przestrzeń burzliwego związku cywilizacji z przyrodą. „WISŁAw JEST.” ma na celu wyostrzenie uwagi na sprawy związane z rzeką Wisłą. Zobaczcie, jak Wisła znika. Stosując ten kontrowersyjny eksperyment, chcemy uświadomić ludziom, że Dzielnica Wisła to nie tylko kolejne miejsce na mapie, ale przestrzeń z realną misją społeczną – mówi Jan Piotrowski, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. Wisły.
W najnowszej odsłonie filmu poznajemy Wiesława Rzecznego, znanego społecznika i hydrologa, który całe swoje życie poświęcił badaniom i edukacji na temat rzeki Wisły i jej największego skarbu – wody. Nim uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, który całkowicie zmienił jego życie i przeobraził go w niestrudzonego strażnika rzeki, który egzekwuje zasady Kodeksu Dobrych Praktyk w Dzielnicy Wisła, był popularyzatorem wiedzy przyrodniczej i hydrologiem.
Nie pozwólcie, aby jego postapokaliptyczne wizje kiedykolwiek stały się rzeczywistością.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Celem akcji jest edukacja i promocja walorów przyrodniczych i kulturalnych warszawskiego odcinka Wisły oraz budowanie i podtrzymywanie wśród mieszkańców poczucia odpowiedzialności za wspólną przestrzeń i środowisko naturalne.
Kampania „WISŁA JEST.” została stworzona i jest realizowana w ramach współpracy z Euvic Media na zlecenie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.
Zdjęcia: YouTube
PS Temat rzeka. Wystawa prac artystów z Galerii Rusz w przestrzeni publicznej Torunia
Z okazji ustanowienia roku 2024 rokiem kultury flisackiej w Toruniu, artyści z Galerii Rusz przygotowali wystawę wielkoformatowych prac. Od 1 maja do 30 czerwca br. można oglądać je na dwóch bilbordach i autobusie komunikacji miejskiej.