X Głodowe Igrzyska w Hali Stulecia? Twórcy najnowszych „Igrzysk śmierci” zrobili niespodziankę polskim widzom

X Głodowe Igrzyska w Hali Stulecia? Twórcy najnowszych „Igrzysk śmierci” zrobili niespodziankę polskim widzom
17 listopada br. do kin weszła długo wyczekiwana kolejna część kultowej serii pt. „Igrzyska śmierci”. Tym razem oczekiwanie kinomanów w Polsce było jeszcze większe niż zwykle, bowiem wśród lokacji, które możemy zobaczyć na srebrnym ekranie, znalazł się wyjątkowy wrocławski zabytek.
O autorze
2 min czytania 2023-11-20

fot. gazetawroclwska.pl

Oto jedna z najgorętszych premier sezonu 2023/2024. „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” to tytuł, na którego ekranizację od osiem lat czekali chyba wszyscy fani książkowego pierwowzoru Suzanne Collins. Wyjątkowości listopadowej, polskiej premierze dodaje fakt, że w historii znalazło się miejsce m.in. dla budynku doskonale znanego w całym kraju.

Mowa o wrocławskiej Hali Stulecia, która „zagrała” w hollywoodzkiej produkcji w reżyserii Francisa Lawrence’a. Amerykański twórca postanowił wykorzystać w swojej wizji książki monumentalną budowlę i wprowadzić do jej wnętrza prawdziwie postapokaliptyczny klimat. Wszystko po to, aby widzowie mogli z zapartym tchem podziwiać przygody bohaterów tytułowych „Igrzysk śmierci”.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

fot. Wroclaw.pl

Źródło: YouTube

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Kinowa wersja najbliższa literackiemu pierwowzorowi

Chociaż filmowa wersja „Ballady ptaków i węży” jest dostępna w polskich kinach zaledwie od kilku dni, w sieci już pojawiły się jej entuzjastyczne recenzje. Ci, którzy dobrze znają oryginalną historię autorstwa S. Collins, zauważają, że najnowsza filmowa odsłona naprawdę świetnie do niej nawiązuje. Wśród kinomanów słychać ogólne zadowolenie z iście hollywoodzkiego rozmachu, pobudzających wyobraźnię scen walki i udanego utrzymania stylu nawiązującego do poprzednich części filmowej sagi.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się


fot. halastulecia.pl (Photo Credit: Murray Close)

Bez wątpienia wybór Hali Stulecia jako jednej z lokacji filmu to dla Wrocławia duże wyróżnienie. Warto jednak przypomnieć, że swoją obecność w międzynarodowej kinematografii miasto zaznaczyło już niejednokrotnie, stanowiąc tło do wydarzeń rozgrywających się m.in. w „Moście szpiegów” Stevena Spielberga czy oscarowym „Charakterze” Mike’a van Diema.

fot. Well.pl (trailer „The Hunger Games”, prod. Color Force / Good Universe / Lionsgate 2023, YouTube @TheHungerGamesMovies)

Poza stolicą Dolnego Śląska w „Balladzie ptaków i węży” zobaczyć można jeszcze jeden polski akcent. Mowa o okolicach Wałbrzycha, a dokładniej wsi Grzędy, która na czas realizacji projektu zamieniła się w wiejską część Dystryktu 12.

A czy wy widzieliście już najnowszą część „Igrzysk śmierci”? Zauważyliście Halę Stulecia wśród innych budowli ze świata zamieszkałego m.in. przez Coriolanusa Snowa i Lucy Gray Baird? Która część filmowej sagi zrobiła na was największe wrażenie? Dajcie znać w komentarzach.

PS Johnny Depp wraca w reklamie czeskiego festiwalu filmowego

W dowcipnym klipie pada pytanie, dlaczego aktor nie został do tej pory wyróżniony prestiżową nagrodą na czeskim festiwalu. Odpowiedź Deppa zaskakuje i pokazuje dystans bohatera.

PS2 Polski rynek rozrywki i mediów w 2023 roku przekroczy wartość 48 mld zł

Wartość polskiego rynku rozrywki i mediów wyniesie w 2023 roku 48,1 mld zł. Przychody z rynku tradycyjnej telewizji, obecnie największego sektora na polskim rynku E&M (12 mld zł), w tym roku wyprzedziły dochody z dostępu do Internetu (11,2 mld zł), który spadł na drugą pozycję.