„Zmiana adresu” – kanadyjscy influencerzy zmieniają adresy do wysyłki, żeby walczyć z bezdomnością

„Zmiana adresu” – kanadyjscy influencerzy zmieniają adresy do wysyłki, żeby walczyć z bezdomnością
Kanadyjscy influencerzy wspierają walkę z bezdomnością młodych osób. W akcji pt. „Change of Address" chodzi o przekazywanie nadwyżek ubrań otrzymywanych przez influencerów, potrzebującym.
O autorze
1 min czytania 2024-02-28

Kanadyjska organizacja non profit Dans la Rue, wraz z agencją LG2, postanowiły zwrócić uwagę na problem bezdomności młodych osób w kraju klonowego liścia. Dołączyli do niej influencerzy, którzy tymczasowo zmienili adresy pocztowe do wysyłki. Wśród zaangażowanych są m.in. Louise Blouine, Alex Beaulieu-Marchand, Emmanuelle-Salambo Deguars i Karel Cadoret.

Zmiana adresu do wysyłki przez influencerów przyczyni się do przesyłania odzieży do Dans la Rue. Twórcy zachęcają do podobnych działań inne rozpoznawalne osoby w Kanadzie i na całym świecie, ponieważ w okresie zimowym kryzys bezdomności staje się szczególnie odczuwalny.

– Jesteśmy wdzięczni LG2 i twórcom treści za tę innowacyjną inicjatywę wspierającą Dans la rue. Po raz kolejny pokazuje hojność i solidarność społeczeństwa wobec młodych ludzi żyjących na ulicach. Dzięki tej współpracy będziemy mogli zapewnić młodym ludziom ciepłą odzież, niezbędną o tej porze roku, przyczyniając się w ten sposób do ich dobrego samopoczucia i godności — powiedziała Myrlande Myrand, zastępca dyrektora ds. programów profilaktycznych, interwencyjnych i klinicznych Dans la rue.

Rosnący problem bezdomności

W ciągu ostatniego roku organizacja Dans la Rue zaobserwowała znaczny wzrost liczby osób korzystających z jej usług, odnotowując wzrost wizyt w Centrum Dziennym o 44%, a także w zakresie skierowań na pomoc dotyczącą zdrowia psychicznego i fizycznego (+62%) oraz potrzeb mieszkaniowych (+60%).

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

24 godziny po opublikowaniu przez Dans la Rue posta na Instagramie, do akcji dołączyło 20 kolejnych influencerów. Dziś post ma 3852 polubień i 1057 udostępnienia.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Chcesz pomóc? Wyślij ubrania

Organizatorzy zachęcają do dołączenia do akcji poprzez wysyłanie ubrań pod adres: Dans la rue Day Centre, 1664 Ontario Street East, Montreal, Quebec, H2L 1S7.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Zdjęcie główne: Dans la Rue

PS: IKEA zwraca uwagę na problem bezdomności. Ciasne i ponure przestrzenie zamiast sklepowych wystaw

W kilku brytyjskich salonach IKEA przestrzenie z przykładowymi aranżacjami wnętrz zostały zastąpione ponurymi zestawami o nazwie „Real Life Roomsets”. W ten sposób marka zwraca uwagę na realia kryzysu mieszkaniowego w Wielkiej Brytanii.

PS2: W Warszawie powstanie hostel interwencyjny dla osób LGBT+ w kryzysie bezdomności

Dwa lata po podpisaniu Deklaracji LGBT+ w Warszawie pojawi się hostel dla osób LGBT+, które są w kryzysie bezdomności. Warszawski ratusz właśnie ogłosił konkurs na utworzenie placówki.