Zniszczono billboard autorstwa Galerii Rusz

Zniszczono billboard autorstwa Galerii Rusz
Słynny billboard Galerii Rusz znajdujący się na Wałach Gen. Sikorskiego w Toruniu został zdemolowany. 
O autorze
1 min czytania 2024-03-01

Galeria Rusz przez ostatnie 25 lat istnienia wpisała się na stałe w krajobraz kulturalny Torunia. Jej prace spotykają się z dużą sympatią, zarówno mieszkańców, jak i turystów.

– Dojeżdżając w Toruniu na uniwersytet, każdego dnia zwracałam uwagę, czy to już jest ten dzień, kiedy plakat zmieni się na nowy. Tyle lat, a mam wciąż sentyment do tego wspomnienia i tej „dającej do myślenia” tablicy – powiedziała jedna z fanek twórczości Galerii Rusz.


Zniszczony został nie tylko sama konstrukcja billboardu, ale także eksponowana na nim praca. Wydarzenie miało miejsce w trakcie przygotowań do zmiany ekspozycji (nowe prace mają zwykle premierę na początku miesiąca), ale w związku z zaistniałymi zdarzeniami twórcy zdecydowali przełożyć ją na późniejszy termin. W tym momencie najważniejsza jest naprawa billboardu.

W związku z zaistniałą sytuacją uruchomiono specjalną zbiórkę. Galeria Rusz zwraca się z ogromną prośbą do fanów i sympatyków o pomoc w sfinansowaniu naprawy zdewastowanego bilbordu. Link do zbiórki.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

opracowanie: Agata Drynko, źródło: mat. prasowe

PS „Współpraca nas wzbogaca” – wystawa promująca dziedzictwo hanzeatyckie Torunia

W maju 2022 roku artyści z Galerii Rusz swoimi pracami zapoczątkowali przygotowania Torunia do Zjazdu Miast Nowej Hanzy, który odbył się w 2023 roku. Wówczas na billboardach i jednym z autobusów MZK w Toruniu można było oglądać prace inspirowane dziedzictwem hanzeatyckim Torunia.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2 Galeria Rusz na billboardach w Toruniu i Warszawie porusza tematy wiary, spokoju i wnętrza

Wszyscy ludzie w coś wierzą, nawet ateiści! To, w co wierzymy jest bardzo ważne i ma fundamentalne znaczenie dla naszego życia – indywidualnego i zbiorowego. Ma wpływ na to, kim jesteśmy teraz i kim będziemy w przyszłości. Opowiadał o tym jeden z billboardów Galerii Rusz pt. „Wiara”, który można było oglądać w sierpniu 2021 roku na Wałach Gen. Sikorskiego w Toruniu. 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się