Zara w ogniu krytyki przez „koszulę z bambusem”

Zara w ogniu krytyki przez „koszulę z bambusem”

Internautom nie spodobało się to, że pewna męska koszula we wzory Zary, prezentowana przez czarnoskórego modela, została okraszona hasłem „z bambusem”.

Pewne niefortunne stwierdzenie sprawiło, że na Zarę spadła fala krytyki. Chodzi dokładnie o zdjęcie wzorzystej koszuli umieszczone w sklepie internetowym marki, którą prezentuje czarnoskóry mężczyzna. Tuż obok fotografii pojawiło się hasło „Koszula z bambusem”. To hasło wywołało burzę wśród internautów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Słowo „bambus” jest bowiem często używane w negatywnym odniesieniu do czarnoskórych osób. Użytkownicy wytknęli więc Zarze użycie niefortunnego stwierdzenia, na co marka szybko zareagowała – po kilku godzinach przy wspomnianym zdjęciu pojawił się nowy podpis – po prostu „Koszula z nadrukiem”.

zdjęcie: zara.com

PS

Groteskowe reklamy, kłamstwa i rasistowskie kreacje to tylko kilka przykładów, które spędzają sen z powiek markom. Tym razem oberwało się szwedzkiemu brandowi H&M. Wszystko za sprawą źle dobranego modela do prezentacji nowej bluzy z printem „Najfajniejsza Małpa w Dżungli”.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij