…kompatybilna z urządzeniami VR i nie wymaga instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania.
– 3ngage umożliwia oglądanie produktu w pełnym trójwymiarze. Jest bardzo proste w obsłudze, do jego pełnego działania wystarcza jedynie dostęp do internetu. Narzędzie może być osadzone na stronach czy witrynach sklepów internetowych, obok przycisku ‘kup teraz’. Dzięki takiej wizualizacji użytkownik może jeszcze dokładniej przyjrzeć się produktowi, co może mieć bezpośrednie przełożenie na decyzje zakupowe – mówi Thomas Krotkiewski, prezes Spook AB.
Zobacz również
-
Centralizacja i personalizacja: podwójna moc obsługi klienta w social media [WEBINAR]
-
#PrzeglądTygodnia [30.08-05.09.24]: najlepsze kampanie sierpnia 2024, zmiany na Allegro, reakcja x-kom na nagranie zwolnionej po urlopie macierzyńskim pracownicy
-
#PolecajkiNM cz. 22: Media Reactions 2024, „Ciemna strona influencer marketingu”, inkluzywna obsługa klienta
Postęp technologii cyfrowych dał ecommerce niesamowite możliwości. Personalizacja ofert, analityka, inteligentne targetowanie, rozwiązania płatnicze czy automatyzacja mają wymierny wpływ na wszystkie aspekty sektora ecommerce. Problemem, z którym wciąż spotykają się e-sklepy są ograniczone możliwości związane z pełną prezentacją oferty czy produktu w porównaniu z wizytą w sklepie stacjonarnym. Dotyczy to zwłaszcza droższych i bardziej skomplikowanych produktów, gdzie wysokiej jakości zdjęcia, wideo czy dokładny opis mogą nie być wystarczające.
W połowie ubiegłego roku firma badawcza Nielsen opublikowała wyniki ankiety przeprowadzonej wśród Amerykanów kupujących online za pomocą urządzeń mobilnych. Kluczowym aspektem podczas zakupów okazuje się możliwość dokładnego obejrzenia produktu. Potwierdziło to 62% respondentów korzystających ze smartfonów i 63% używających do zakupów tabletów.
3ngage zostało stworzone przez Spook, polsko-szwedzką firmę specjalizującą się w marketingu cyfrowym. Silnik oparty jest na technologii HTML5 / OpenGL, która działa na większości przeglądarek mobilnych i desktopowych, bez konieczności instalowania aplikacji, pluginów czy dodatkowego oprogramowania.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
3ngage dobrze sprawdza się w kontekście e-commerce, jednak Spook szuka także możliwości zastosowania tego rozwiązania także w sektorze przemysłowym, gdzie narzędzie może pomóc na przykład w wizualizacji procesów czy opisywaniu działania maszyn roboczych.
Spółka uruchomiła także pilotażowy projekt z partnerami z branży nieruchomości, gdzie 3ngage umożliwia firmom wizualizowanie powierzchni biurowych, mieszkalnych i projektowanie mebli.
Pierwszym komercyjnym zastosowaniem 3ngage jest wizualizacja Actiste – zaawansowanego urządzenia medycznego stworzonego przez szwedzką firmę Brighter, dedykowanego diabetykom przyjmującym insulinę. W tym przypadku 3ngage umożliwia dokładne przyjrzenie się ze wszystkim funkcjom Actiste bezpośrednio na stronie internetowej. Oficjalna premiera urządzenia odbyła się 25 kwietnia na konferencji Nordic e-Health Congress Vitalis w Sztokholmie.
– Wciąż poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, które pomagają nam w prezentowaniu unikalnych cech naszych produktów. W przypadku Actiste głównym zamysłem było znalezienie możliwie skutecznego i jednocześnie prostego w obsłudze narzędzia, które pomoże zaprezentować urządzenie. 3ngage spełnia tę role doskonale – umożliwia dokładne zapoznanie się ze wszystkimi funkcjami, bezpośrednio z wysokości przeglądarki internetowej – mówi Petra Kaur, dyrektor komunikacji w Brighter AB.
Spook ma w planach kilka kolejnych projektów zastosowań 3ngage, które wprowadzi w niedalekiej przyszłości.
– Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni olbrzymim zainteresowaniem, naszego rozwiązania – zebraliśmy dużo pozytywnych opinii od wielu firm: począwszy od koncernów przemysłowych, dużych korporacji z branży nieruchomości, przez sklepy internetowe, skończywszy na retailerach. W najbliższym czasie prace nad wprowadzaniem 3ngage nabiorą rumieńców. Oprócz projektów komercyjnych prowadzimy też inicjatywę badawczą we współpracy ze znaną szwedzką uczelnią. Jej celem jest zbadanie wpływu stosowania wizualizacji 3d na zachowania zakupowe w internecie – kończy Thomas Krotkiewski.