4. edycja „Nakarm psa z Tablicą”

Internauci ponownie mają szanse sprawić świąteczny prezent bezdomnym zwierzętom. Wystartowała IV edycja akcji „Nakarm psa z Tablicą”, dzięki której do wybranych schronisk trafi zapas karmy. W tym roku na pomoc mogą liczyć psy z przytulisk w Słupsku i Elblągu.
O autorze
1 min czytania 2012-12-06

Akcja „Nakarm psa z Tablicą” miłośnikom zwierząt znana jest już bardzo dobrze od kilku lat. W okresie przedświątecznym serwis ogłoszeń lokalnych, na specjalnie w tym celu stworzonej stronie prowadzi wirtualne dokarmianie psów. W ubiegłym roku w akcje zaangażowało się 50 tys. internautów.

– Nasza akcja udowadnia, że Polakom nie jest obojętny los porzuconych zwierząt, trzeba im tylko dać okazję do działania. Do tej pory, w trakcie trzech edycji nakarmiliśmy 260 psów z dziesięciu schronisk, do których trafiło już blisko 7 ton karmy – mówi Przemek Klemczak z serwisu Tablica.pl, organizatora akcji. Zapełnienie psich misek to jednak nie wszystko. Głównym celem „Nakarm psa z Tablicą” jest zwrócenie uwagi Polaków na problem bezdomności zwierząt i propagowanie adopcji.

– Internet okazał się doskonałym miejscem do poszukiwania domu dla podopiecznych schronisk. Osoba odwiedzająca naszą stronę internetową może zobaczyć zdjęcie zwierzaka, zapoznać się z jego historią oraz skontaktować się ze schroniskiem, jeśli pies skradnie jej serce. Tylko podczas ubiegłorocznej akcji w ten sposób nowych właścicieli znalazło 20 psów – dodaje.

Mechanizm akcji jest bardzo prosty i pozwala każdemu chętnemu włączyć się do pomocy. Aby wziąć udział w wirtualnym dokarmianiu, wystarczy wejść na stronę tablica.pl/nakarm-psa/ i wybrać jednego z 60 psów z przytuliska w Słupsku lub Elblągu, któremu chcemy pomóc. Codzienne klikanie w przycisk na jego ogłoszeniu – aż do zapełnienia wirtualnej kości – sprawi, że do jednego czworonoga trafi worek karmy, czyli łącznie co najmniej 1,5 tony pożywienia. Ale uwaga: na przycisk można kliknąć tylko raz dziennie. Dlatego warto zachęcać swoich znajomych do udziału w akcji, zwłaszcza, że początkowa liczba 60 psów może ulec zmianie, gdy miejsce nakarmionych zwierząt zajmą następne.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Schroniska chętnie przyjmą także wszystko to, czym w okresie zimowym można ocieplić boksy (koce, ręczniki, kołdry, słomę) a także używane klatki, transportery dla mniejszych zwierząt, zabawki.

Akcja potrwa do 18 grudnia, tak aby psy mogły dostać karmę jeszcze przed Świętami. Akcji partneruje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony nad Zwierzętami „Animals” oraz regionalne media: Głos Pomorza, Dziennik Elbląski oraz Radio Olsztyn. Pomoc zaoferowała także drużyna futbolu amerykańskiego Griffons Słupsk, która – dosłownie – na swoje barki weźmie rozładunek karmy.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się