8 lipca wskocz do wody. BIG JUMP – społeczny apel w obronie rzek

BIG JUMP to europejska inicjatywa dla czystych rzek, która co roku odbywa się w drugą niedzielę lipca o godz. 15.00. Spotkania nad wodą w tym samym czasie mają miejsce w całej Europie, bo tak obywatele Europy manifestują swoje poparcie dla czystych i żyjących rzek, potrzebnych ludziom i zwierzętom.
O autorze
1 min czytania 2018-07-05

Klub Gaja, Koalicja Ratujmy Rzeki i WWF Polska zapraszają Polki i Polaków do włączenia się w europejską akcję BIG JUMP. W niedzielę 8 lipca o godz.15.00 manifestowany będzie sprzeciw wobec betonowania i kanalizowania Wisły, Odry i innych polskich rzek. Każdy, komu leży na sercu los rzek i jezior, może wejść do wody, a przynajmniej zanurzyć w niej dłonie czy stopy. 

W tym roku akcja BIG JUMP w Polsce to społeczny apel w obronie naszych rzek, które nieprzegrodzone zaporami, płynące w szerokich dolinach, dają ludziom wymierne korzyści. Doliny gromadząc wodę podczas wezbrań chronią nas przed powodziami, a naturalny nurt rzeki, o ogromnych zdolnościach samooczyszczania, jest źródłem czystej wody. Swój symboliczny gest na rzecz ochrony polskich rzek może wykonać każda osoba, niezależnie gdzie się znajduje, nad rzeką, jeziorem czy Bałtykiem, a nawet w domu z miską wody. 

 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj