TikTok Ad Awards 2025

TikTok Ad Awards 2025

TikTok Ad Awards 2025

Ostatni dzwonek na zgłoszenia do konkursu TikTok Ad Awards CE 2025! Termin upływa 24 września br.

Zgłoś kampanię

Młody filmowiec z Gdyni tworzy filmy dla startupów – nowy spot dla PayLane

W Trójmieście znany jest ze swojej kreatywnej twórczości i niecodziennego podejścia do produkcji filmowej. Często łamie schematy, a w swoich spotach reklamowych stawia na emocje i storytelling – Adrian Chudek - 23 letni filmowiec z Gdyni, znów zaskoczył nową reklamą, tym razem dla PayLane.
O autorze
1 min czytania 2016-10-07

Miesiąc przygotowań, 2 dni na planie, 4 aktorów i 3 różne pogody, tak w skrócie można przedstawić realizację spotu reklamowego dla polskiego startupu – PayLane – zajmującego się płatnościami online dla SaaS i Ecommerce. „Głównym celem kampanii „Your way” było pokazanie, że PayLane towarzyszy firmie na każdym etapie jej rozwoju. Od startupu do dużej firmy” – opowiada Adrian Chudek, który w jednej osobie łączy bycie reżyserem, operatorem i montażystą.

Koncepcją filmu było pokazanie ewolucji firmy za pomocą płynnych przejść pomiędzy scenami. Co ciekawe, najdłuższa seria przejść, imitująca mastershot trwa aż 17s. Jest to też pierwsza reklama Chudka w pełni zrealizowana w technologii 4k.

W swojej twórczości szczególnie upodobał sobie startupy. Jednak jak sam mówi, chętnie spróbowałby swoich sił w branży modowej, czy muzycznej. Swoje pierwsze realizacje dla startupów rozpoczął od współpracy z Everytap, a następnie z UXPin, dla którego stworzył w przeciągu roku aż 2 filmy – „You Inspire” oraz „Collaboration”. Oba stworzone na rynek amerykański, o podobnej stylistyce, jednak diametralnie różniące się koncepcją.

Chudkowi nie brak pomysłów. Swoją przygodę z filmem zaczął w wieku 16 lat tworząc filmy krótkometrażowe takie jak „ Oniryzm” nominowany do Allegro Short Film na Festiwalu Filmowym OffPlus Camera 2014. Obecnie tworzy własną markę Chudek Film i przygotowuje się do kolejnych projektów.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj


fot. Sylwester Ciszek


fot. Sylwester Ciszek

Słuchaj podcastu NowyMarketing


fot. Sylwester Ciszek

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się