Studio Platige Image oraz portugalski producent Imaginew rozpoczynają pracę nad pełnometrażowym filmem animowanym „Fatima”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Studio Platige Image oraz portugalski producent Imaginew rozpoczynają pracę nad pełnometrażowym filmem animowanym „Fatima”

Będzie to dynamiczna, barwna opowieść inspirowana historią objawień fatimskich, powstająca z okazji ich setnej rocznicy. Film o wierze i uniwersalnych wartościach opowiedziany za pomocą najnowocześniejszej technologii animacji 3D, powstaje z myślą o widowni familijnej.

Autor scenariusza Philip LaZebnik, twórca takich hitów jak „Pocahontas”, „Mulan” czy „Książę Egiptu”, perfekcyjnie kreśli ponadczasową i uniwersalną historię nie bojąc się zadawać trudnych pytań, na które jeszcze trudniej jest znaleźć odpowiedzi.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„Fatima” to historia 12-letniej Madaleny, która straciła właśnie wiarę, oraz jej młodszego brata Tomása, ciekawego świata pasjonata nowych technologii. Nagle, w ich życiu pojawiają się śliczna i intrygująca Lily, oraz fajtłapowaty, nieco namolny Angelo. Lily momentalnie staje się dla Madaleny wzorem. Które z nich okaże się prawdziwym przyjacielem?

Przygotowywany film będzie wartką, atrakcyjną wizualnie opowieścią o tym, co w życiu najważniejsze. Opowieścią o odzyskiwaniu wiary. O wartościach, o których często w dzisiejszym pędzącym świecie zapominamy. Przygodą dla całej rodziny, która zapadnie w świadomość widzów na dłużej.

- Inspirację do stworzenia scenariusza stanowiły wydarzenia fatimskie i ich setna rocznica. Dlatego bohaterami filmu są dzisiejsze nastolatki. Tak jak sto lat temu silne doświadczenie religijne wpłynęło na życie trójki dzieci, tak w naszym filmie główna bohaterka zetknie się z aniołem i demonem, walczącymi o jej duszę. Mamy nadzieję, że dostarczymy widzom nie tylko doskonałą rozrywkę ale również temat do przemyśleń i rozmów na temat roli wiary w życiu – mówi Rui Pedro, producent wykonawczy, Imaginew.

- To wielowymiarowa, słodko-gorzka historia przygodowa o miłości, przyjaźni ale i o bólu, braku zgody na wydarzenia, których nie rozumiemy i nie akceptujemy. To także film o objawieniach fatimskich, które od stu lat inspirują ludzi, zmuszają do zastanowienia się nad sensem życia. Chcemy tą opowieść ubrać w atrakcyjną, urzekającą stylistykę. Dotrzeć do zróżnicowanej widowni, zarówno do dzieci jak i ich rodziców. „Fatima” będzie olbrzymim i wymagającym przedsięwzięciem. Mam nadzieję, że dzięki sposobowi w jaki pokażemy przeżycia dwójki dzieci stworzymy kompletnie nową jakość na rynku. – mówi Piotr Sikora, producent wykonawczy, Platige Image.

Chcemy wyprodukować film traktujący o istotnych wartościach w subtelny i uniwersalny sposób. „Fatima” jest niezwykłym wyzwaniem pod względem technologicznym i plastycznym. Dzięki postaciom, z którymi można się identyfikować i wartościowej historii dla całej rodziny, może wyróżnić się na rynku międzynarodowej animacji. Wciąż jest niezwykle mało wartościowych filmów familijnych, które w ten sposób traktują kwestie duchowości. Uważam, że w dzisiejszych czasach taki film jest po prostu potrzebny – mówi Jarosław Sawko, producent wykonawczy ,Platige Image

Premiera ,,Fatimy” planowana jest na maj 2018 r. Przeznaczony do światowej dystrybucji film zostanie wyprodukowany przez Platige Image oraz Imaginew. Platige Image będzie odpowiedzialne za część produkcyjną oraz kreacyjną.

FATIMA (70 min)

Platige Image:
Producenci Wykonawczy: Jarosław Sawko, Piotr Sikora
Producenci: Sofia Miranda, Katarzyna Fukacz, Magdalena Bargieł,
Scenariusz: Philip Lazebnik
Autorzy scenariusza teasera: Marta i Piotr Szymanek
Reżyseria: Bartek Kik
Studio Produkcyjne: Platige Image

Imaginew:
Executive Producer: Rui Pedro Oliveira
Producer: Daniela Teixeira

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij