Najpopularniejsze blogi winiarskie - raport Winemedia

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Najpopularniejsze blogi winiarskie - raport Winemedia

Winiarska blogosfery bardzo dynamicznie się rozwija. Od dłuższego czasu są już na niej obecni eksperci (blogi redaktorów Magazynu Wino), ale coraz większą rolę odgrywają blogi amatorskie. Winemedia.pl – agencja specjalizująca się w marketingu wina – przygotowała zestawienie blogów amatorów wina.

Zestawienie powstało w oparciu o deklaracje autorów dotyczące wielkości widowni oraz dane dotyczące interaktywności fanpage pochodzące z analiz SoTrender.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Najważniejszym wnioskiem z raportu jest fakt, iż blogi winiarskie z powodzeniem konkurują zasięgiem z komercyjnymi mediami – zarówno portalami jak i czasopismami. To w istotny sposób tłumaczy zainteresowanie dystrybutorów blogami związanymi z winem.

Największym medium winiarskim w Polsce jest obecnie blog dotrzechdych.pl, a za nim plasują się nasze-wina.pl oraz winicjatywa.pl.

Interesujące jest zestawienie winiarskiej blogosfery amatorskiej na przykład z kulinarną blogosferą amatorską. Okazuje się, że blogi o winie mają wielokrotnie mniejszą publiczność niż blogi kulinarne. To pokazuje, że przed winiarską blogosferą jeszcze wiele do zrobienia!

Jednocześnie eksperci komentujący raport wskazują na fakt, iż blogosfera może być stymulatorem rozwoju całego tynku dzięki świeżej i bliższej konsumentowi perspektywie.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij