#140Awards rozdane! Znamy najbardziej kreatywne agencje i marki na Twitterze

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
#140Awards rozdane!  Znamy najbardziej kreatywne agencje i marki na Twitterze

Twitter od 10 lat jednoczy świat wokół elektryzujących tematów i stawia swoich użytkowników w centrum globalnych wydarzeń. Polskie marki i agencje coraz odważniej prowadzą komunikację w tym medium.

140 Media Agency, oficjalny przedstawiciel reklamowy Twittera w Polsce, postanowił wyróżnić działania komunikacyjne i reklamowe marek i agencji w 2016 roku. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Od powstania Twittera, w 2006 roku, na całym świecie jego użytkownicy wysłali już ponad 500 miliardów tweetów. Polscy użytkownicy są ważną częścią społeczności skupionej wokół 140 znaków. Wiele działań reklamowych na polskim Twitterze świadczy o kreatywnym podejściu i podążaniu za trendami w celu angażowania użytkowników. 140 Media Agency od 2 lat obserwuje i wspiera dynamiczny rozwój działań komunikacyjnych i aktywność reklamową na Twitterze: 

Postanowiliśmy oficjalnie nagrodzić marki i agencje, których aktywność w 2016 roku wyróżniała się pod względem kreatywności i innowacyjności. Z wielką satysfakcją śledziliśmy rozwój działań reklamowych i jesteśmy przekonani, że 2017 rok przyniesie jeszcze więcej kreatywnych kampanii wykorzystujących potencjał Twittera – przekonuje Rafał Janik, CEO 140 Media Agency

Oficjalny przedstawiciel reklamowy Twittera wyróżnił działania marek i agencji w 7 kategoriach:

Kategoria: #VideoFirst

Według analizy Twittera prawdopodobieństwo zaangażowania treściami wideo jest 6 razy wyższe niż wpisem ze zdjęciami i 3 razy wyższe niż tweeta z GIF-em. Kampanie zgodne z trendami prowadzi @adidasPL, który otrzymał wyróżnienie za wykorzystywanie natywnych formatów wideo w kampaniach.

Kategoria: #MobileFirst 

Twitter jest platformą pozwalającą wykorzystać potencjał mobile marketingu. Platforma gamingowa, @G2A_com świetnie wpisuje się w ten trend. Otrzymała nagrodę w kategorii #MobileFirst za prowadzenie efektywnych kampanii w mobilu w skali globalnej.

Kategoria: #TrendSetter

Statuetkę otrzymał @Plus_Polska za wykorzystywanie Promowanych Trendów w promocji nowych ofert i usług, dzięki czemu marka buduje maksymalny zasięg i zaangażowanie w kluczowych momentach swojej kampanii. Promowane Trendy są formatem premium na Twitterze, z którego coraz częściej korzystają reklamodawcy.

Działania marki na Twitterze wspiera agencja Vizeum Polska.

Kategoria: #CreativeClient

W tej kategorii wyróżnienie otrzymał @Samsung_Polska za wykorzystanie kreatywnych formatów reklamowych, takich jak: wideo czy gify 3D. @Samsung_Polska tworzy różne wersje materiałów wideo atrakcyjne dla użytkowników.

Działania marki na Twitterze wspiera agencja mediowa Starcom.

Kategoria: #CreativeAgency

Zespół 140 Agency w dedykowanej agencjom kategorii nagrodził GroupM Connect za zainteresowanie nowymi formatami i proponowanie ich klientom. Agencja ma ogromną wiedzę o platformie i formatach reklamowych i ciągle rozwija umiejętności w tym zakresie.

Kategoria: #InnovativeClient

W tej kategorii statuetka trafiła do firmy @getresponse za wykorzystywanie reklamy na Twitterze w kampaniach sprzedażowych i korzystanie z nowoczesnych narzędzi analitycznych. 140 Media Agency wyróżniło @getresponse także za prowadzenie kampanii zgodnie z best practices Twittera.

Kategoria: #InnovativeAgency

W ostatniej kategorii 140 Media Agency wyróżniło agencję Isobar Poland za innowacyjne podejście do komunikacji na Twitterze i gotowość do poznawania nowych rozwiązań i trendów. Agencja korzysta z formatów reklamowych premium, takich jak: Promowane Trendy i wideo.

Gratulujemy laureatom i życzymy agencjom i markom licznych sukcesów w działaniach na Twitterze – mówi Rafał Janik, CEO 140 Media Agency.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij