Hydra najlepszym projektem czwartej edycji Future Living Award

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Hydra najlepszym projektem czwartej edycji Future Living Award

System ekranowania ludzkiego ciała przed wpływem promieniowania elektromagnetycznego i jego wykorzystanie w globalnej sieci energetycznej to główne założenia Hydry. Autorem zwycięskiego projektu w czwartej edycji Siemens Future Living Award został Miłosz Cichoń, który w ubiegłym roku zajął

...w konkursie drugie miejsce.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Hydra – walcząc z wrogiem nie wychowaj kolejnego

Czwarta edycja konkursu Future Living Award organizowanego przez markę Siemens postawiła przed biorącymi w nim udział cztery pytania: Jakie ludzkie i społeczne potrzeby pojawią się na przestrzeni 10 lat? Co będzie motorem pojawienia się nowych potrzeb? Jakie nowe potrzeby pojawią się wskutek upowszechnienia się innowacyjnych technologii? Jakich innowacyjnych technologii/urządzeń będziemy potrzebować w przyszłości? Zdaniem Jury to właśnie Hydra autorstwa Miłosza Cichonia najtrafniej udzieliła odpowiedzi na nie, przedstawiając jednocześnie wyzwania współczesności i sposoby mądrego wykorzystanie technologii:

- HYDRA to nie tylko działający wielopłaszczyznowo system o szerokich możliwościach zastosowania. HYDRA to projekt, który zagrożenie zamienia w pozytywny element gospodarki cyrkulacyjnej – uzasadnia dr Krystyna Łuczak-Surówka, przewodnicząca jury.

Hydra to sposób na przekształcanie fal elektromagnetycznych w globalną sieć elektryczną dzięki energy harvesting. To także system ekranowania ludzkiego ciała przed wpływem promieniowania elektromagnetycznego, który może być zastosowany w budownictwie, wystroju wnętrz, przemyśle modowym i wielu innych.

Autorem projektu HYDRA jest Miłosz Cichoń, który spróbował swoich sił także w poprzedniej edycji konkursu Siemens Future Living Award, zajmując wtedy drugie miejsce.

Laureaci czwartej edycji konkursu Siemens Future Living Award:

I miejsce
Autor: Miłosz Cichoń
Projekt: HYDRA
Nagroda: 15.000 PLN

Uzasadnienie jury: Jury przyznając I nagrodę doceniło świadomość wyzwań współczesności i znalezienie odpowiedzi na społeczne potrzeby w mądrym wykorzystaniu technologii. HYDRA to nie tylko działający wielopłaszczyznowo system o szerokich możliwościach zastosowania. HYDRA to projekt, który zagrożenie zamienia w pozytywny element gospodarki cyrkulacyjnej.

II miejsce
Autor: Andrzej Piechota
Projekt: Mill
Nagroda: 5.000 PLN i ciśnieniowy ekspres do kawy Siemens EQ.9 TI907201RW

Uzasadnienie jury: Zdaniem jury wyróżniony projekt, nie tylko porządkuje świat naszych kuchni, ale wręcz wymusza swoją obecnością korzystne zmiany w infrastrukturze i usługach miast, generując przy tym poprawę higieny i finansowe oszczędności.

III miejsce
Autorzy: Magdalena Mojsiejuk, Barbara Drozdek, Kamila Kantek
Projekt: Mycell Domestic Swarm Microbots
Nagroda: 3.000 PLN

Uzasadnienie jury: Nagradzamy projekt za uchwycenie potrzeby zachowania cennych zasobów: czasu i uwagi, które nieuchronnie umykają nam w toku codziennego pośpiechu i rosnącej zajętości. Doceniamy wykorzystanie wdrożonych już algorytmów uczących się, zaprojektowanych w formę zwinnych, przyjaznych prawie jak domowe zwierzęta mikrobotów Mycell’s. Wyjście w niedaleką przyszłość do interfejsów mózg-komputer i syntetycznej telepatii uzupełnia połączenie kluczowych potrzeb cywilizacyjnych i najnowszej technologii.

III miejsce ex aequo
Projekt: Transhumanista we wszechobecnym mieście
Autor: Nina Pietrzak
Nagroda: 3.000 PLN

Uzasadnienie jury: Jury doceniło całościowe podejście do miasta jako zintegrowanego funkcjonalnie habitatu porozumiewającego się z mieszkańcami przy pomocy sieci. Miasta, które aktywnie realizuje ich potrzeby w zakresie bezpieczeństwa, ochrony medycznej, transportu, dostępu do kultury oraz innych obszarów życia miejskiego.

Wyróżnienie
Projekt: Second life of the Earth
Autor: Martyna Mokrzecka
Nagroda: linia śniadaniowa Siemens Sensor for Senses

Uzasadnienie jury: Za rzetelne oparcie w nauce, krytyczne spojrzenie na kierunek, w którym podążamy oraz nadzieję w znalezieniu rozwiązania w harmonii między naturą i rozwojem technologii.

Nagroda Organizatora
Projekt: Skywalker. Podróże międzyplanetarne
Autor: Anna Kubas
Nagroda: suszarka do ubrań Siemens WT7HY780PL

Uzasadnienie: Technologia wirtualnej rzeczywistości czy webcamy pozwalają nam już dziś docierać do trudno dostępnych, a zarazem fascynujących miejsc. Lecz Sky Walker pozwala nam dotrzeć dużo dalej. To łazik marsjański o specjalnej konstrukcji, którym możemy sterować zdalnie i poruszać się po powierzchni planety, podczas gdy zespół kamer transmituje obraz do naszych okularów VR. Dzięki czemu mamy wrażenie, jakbyśmy osobiście się tam znajdowali. Nagrodę przyznajemy za otworzenie nowych horyzontów i przesunięcie granic niemożliwego.

Nagroda Publiczności
Projekt: Mill
Autor: Andrzej Piechota
Nagroda: zestaw śniadaniowy Sensor for Senses

O konkursie

Siemens Future Living Award 2016 to interdyscyplinarny projekt, którego celem jest wsparcie równoczesnego rozwoju z dziedziny designu, urbanistyki, nauki oraz humanistyki przyszłości. Celem konkursu jest poszukiwanie inspirujących, niestandardowych i nowatorskich pomysłów, składających się na wizję niedalekiej przyszłości.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij