Platige Image rozpoczął współpracę z Tatry Mountain Resorts

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Platige Image rozpoczął współpracę z Tatry Mountain Resorts

Tatry Mountain Resorts i Platige Image rozpoczęły współpracę przy realizacji oprawy dla Lech Coastera – największego rollercoastera w naszej części Europy. Będzie on stanowił główną atrakcję Śląskiego Wesołego Miasteczka – najstarszego parku rozrywki w Polsce...

... funkcjonującego w nowej odsłonie jako Legendia. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Platige Image przygotowuje multimedialną opowieść o Lechu – legendarnym władcy ziem, na których później powstała Polska. „Legendę o Lechu” odwiedzający wesołe miasteczko obejrzą w stworzonym przez studio panoramicznym kinie na chwilę przed wejściem do wagoników rollercoastera. To pierwsze tego typu rozwiązanie w polskich parkach rozrywki – dotychczas multimedialne preshow do atrakcji wprowadzały tylko największe wesołe miasteczka na świecie. 

– Lech Coaster to nie tylko liczący blisko kilometr długości tor gwarantujący niemal dwie minuty intensywnych przeżyć – mówi Beata Markiewicz, Brand Manager parku Legendia. – To przede wszystkim opowieść na najwyższym poziomie artystycznym budująca nową płaszczyznę doświadczeń w Śląskim Wesołym Miasteczku. 

Koncepcję storytellingową „Legendy o Lechu”, która wspiera także działania marketingowe i merchandisingowe tworzone wokół Lech Coastera, przygotował Fish Ladder – dział projektów specjalnych Platige Image. Za opracowanie warstwy wizualnej opowieści i produkcję filmu odpowiada Platige Entertainment, a techniczną stroną przedsięwzięcia zajmuje się Platige Events. 

– W każdym realizowanym przez nas projekcie skupiamy się na opowiedzeniu historii i stworzeniu ciekawego przeżycia – mówi Jan Pomierny, Associate Studio Director w Fish Ladder / Platige Image i producent kreatywny „Legendy o Lechu”. – Lech Coaster będzie się pod tym względem wyróżniał, gwarantując emocjonującą rozrywkę w świecie, do którego przeniesiemy się dzięki naszemu preshow.   

Śląskie Wesołe Miasteczko powstało w 1959 roku. W ciągu blisko 60 lat istnienia odwiedziło je kilkadziesiąt milionów osób. W 2015 roku jego głównym inwestorem została firma Tatry Mountain Resorts, rozpoczynając gruntowną modernizację parku i kreując nową tematyzację nawiązującą do najpiękniejszych polskich baśni i legend. Otwarcie parku, funkcjonującego już pod nową nazwą Legendia, zaplanowane jest na 29 kwietnia tego roku. Lech Coaster wraz z multimedialnym preshow „Legenda o Lechu” zostanie udostępniony na początku lipca.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij