Akcja Nescafe to nie “gorące krzesła”, ale zbliża do siebie

Akcja Nescafe to nie “gorące krzesła”, ale zbliża do siebie

W dzisiejszych czasach, kiedy nie rozstajemy się ze smartfonami, tworzenie nowych relacji jest trudniejsze niż nam się wydaje, nawet jeśli jesteśmy pośrodku setek tysięcy osób. Aby otworzyć się na nowe znajomości, potrzebujesz iskry i… czerwonego kubka!

Technologia znacznie ułatwiła komunikację, ale ta wydaje się być mniejsza, płytsza. Dlatego Nescafé postanowiła wykorzystać technologię, by złamać niewidzialne ściany między ludźmi!

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Akcja "Hello Bench" zaprezentowana została podczas Salone del Mobile w Mediolanie. Marka kawy stworzyła specjalną, czerwoną ławeczkę z czujnikiem i postawiła ją na ulicy, by przechodnie mogli usiąść na niej i napić się kawy.

Normalnie wyglądająca ławka stawała się krótsza, gdy siadały na niej dwie osoby, zbliżając ich do siebie. Zresztą, zobaczcie: 

Marka powiedziała, że wynalazek ma "rozpocząć skracanie dystansu między ludźmi i wywołać u nich prawdziwe połączenia społeczne".

PS

Niedawno Heineken w swojej nowej kampanii społecznej sugerował, że zimne piwo może stać się pomostem międzyludzkim, dzięki któremu osoby, nawet ze skrajnie odmiennymi poglądami, są w stanie się dogadać. Zobaczcie #OpenYourWorld.

PS2

W zeszłym roku IKEA również przeprowadziła eksperyment społeczny, który zbliżał ludzi. Do studia zaproszono osoby, które mieszkają obok siebie, ale o tym nie wiedzą. Posadzono je na krzesłach odwróconych do siebie tyłem tak, by nie można było zobaczyć rozmówcy. Widzieliście?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij