Informatycy przejadą 1000 km aby pomóc potrzebującemu chłopcu

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Informatycy przejadą 1000 km aby pomóc potrzebującemu chłopcu

Na początku czerwca odbędzie się kolejna edycja wyprawy charytatywnej „Informatycy na Rowery”, która już od ponad 5 lat odbywa się regularnie i integruje osoby ze szczecińskiej branży IT, przy tym pomagając. Oprócz aspektów zdrowotnych, założeniem wyjazdów jest pomoc potrzebującym.

Do tej pory informatycy zebrali już ponad 40.000 zł, w tym roku planuję „rozjechać cukrzycę” dla Huberta Getki.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wszystko zaczęło się od tego, że kilka lat temu zaproponowałem zespołowi przejechanie rowerem 500 km w dni szlakiem Odra-Nysa i od razu zgłosiło się kilku chętnych” – mówi Rafał Źróbecki, Prezes Squiz, pomysłodawca i organizator całej akcji. Dla większości zespołu było to przejechanie dystansu większego niż 40 km pierwszy raz w życiu. Wraz z każdą kolejną edycją ilość osób i kilometrów rosła. W zeszłym roku trasę Odra-Nysa przejechało ponad 30 osób ze szczecińskiej branży IT. – „W Squiz bardzo duży nacisk kładziemy na zdrowie. Każdy pracownik ma do dyspozycji 1000 zł na aktywności sportowe - wielu z nich zainwestowało właśnie w rowery, aby wybrać się z nami na wyjazd” - podsumowuje Źróbecki.

W tym roku plan jest jeszcze ambitniejszy – informatycy planują wyprawę trasą Green Velo, która biegnie wzdłuż wschodniej granicy polski. Swoją trasę chcą rozpocząć w Przemyślu, aby w wciągu 9 dni dotrzeć na Mazury i stamtąd wrócić do Szczecina. Głównym celem charytatywnym jest pomoc Hubertowi Getce, synowi przyjaciela jednego z programisty pracującego w Squiz. -„Szukając osób, którym możemy pomóc zawsze zaczynamy od kręgu najbliższych znajomych oraz rodziny. W tym roku po raz kolejny przyjadą nasi przyjaciele z Australii, aby przeżyć przygodą z nami.” – dodaje Źróbecki. Pomóc Hubertowi jednak może każdy, informacje o akcji znajdują się na stronie.

Inicjatywę jak co roku wspiera wiele lokalnych firm. Partnerami strategicznymi zostały firmy Bike-Team, jeden z popularniejszych w Szczecinie sklepów i serwisów rowerowych oraz Interglobus Tour - największy w regionie operator transferów na lotniska w Berlinie i Goleniowie. Wyjazd wspierają również lokalne media i organizacje.

VII edycja „Informatyków na Rowery” rusza 09.06.2017, trasę, przygotowania oraz przebieg wyprawy można śledzić na facebookowym profilu wydarzenia.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij