Intel, Warner Bros. i Practical Magic promują film „Dunkierka” przy wsparciu wirtualnej rzeczywistości

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Intel, Warner Bros. i Practical Magic promują film „Dunkierka” przy wsparciu wirtualnej rzeczywistości

Projektowanie wirtualnej rzeczywistości zapewniającej niezwykłe doświadczenia wymaga olbrzymiej mocy obliczeniowej, najnowocześniejszych czujników i urządzeń rejestrujących zarówno w komputerze, jak i w chmurze, dostępu do wysokiej jakości treści oraz szybkiego przesyłania dużych ilości danych.

Intel tworzy technologie, które potrafią sprostać tym wyzwaniom, firma współpracuje także blisko z hollywoodzkimi studiami, filmowcami, twórcami treści i programistami.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Intel, Warner Bros.* oraz Practical Magic* wspólnie stworzyły doświadczenie wirtualnej rzeczywistości promujące najnowszy film Christophera Nolana „Dunkierka”, który wkrótce pojawi się na ekranach kin. Bezpłatną aplikację wirtualnej rzeczywistości można pobrać już dziś z Vive Video na Viveport i inne platformy VR za pośrednictwem strony internetowej dunkirkmovie. Aplikacja ta pozwala przenieść widza w każdą z trzech kluczowych perspektyw filmu: na ląd, na morze i w powietrze. Materiały dostępne jako 360-stopniowe panoramy wideo o dużej rozdzielczości, pozwalają doświadczyć epickiej filmowej opowieści o jednej z najważniejszych bitew II wojny światowej jeszcze przed premierą filmu, która odbędzie się 21 lipca.

Podczas typowej postprodukcji tego rodzaju materiału prace byłyby zoptymalizowane pod kątem standardowych mediów HD i 4K. Jednak ze względu na rozmach Dunkierki zespoły tworzące wirtualną rzeczywistość pracowały z materiałami o rozdzielczości prawie 40-krotnie większej. Wymagało to od każdej stacji roboczej, serwerów, kart sieciowych i graficznych, oprogramowania i macierzy pamięci masowej pracy z optymalną wydajnością. Wolna praca lub awarie systemów powodowałyby wzrost kosztów i stratę cennego czasu.

Z tego powodu studio Practical Magic wybrało sprzęt i oprogramowanie wykorzystujące technologie Intela. Wymagania udało się spełnić dzięki użyciu serwerów typu blade Dell* M1000E z procesorami Intel® Xeon® do łączenia materiałów o dużej rozdzielczości w czasie rzeczywistym z małymi opóźnieniami. Rdzenie Intel Xeon wykonywały wielowątkowe renderowanie, a oddzielna farma maszyn renderujących z procesorami Intel® Core™ i7 6700K wykonywała renderowanie jednowątkowe.

Specjaliści z Practical Magic pracowali na stacjach roboczych Dell Precision* również wyposażonych w procesory Intel Xeon. Twórcy, pracujący od początku do końca z materiałami o dużej rozdzielczości, mieli do dyspozycji szybką sieć SAN — karty sieciowe Intel dostarczały 10-gigabitowe połączenia do każdej stacji roboczej. Urządzenia oparte na architekturze Intel komunikujące się ze stacjami roboczymi Dell Precision jeszcze bardziej usprawniały komponowanie i łączenie materiałów, zapewniając dostęp w czasie rzeczywistym do mediów o dużej rozdzielczości w całym procesie postprodukcji. Treści o wysokiej jakości wymagają też sprzętowych zabezpieczeń w całym środowisku — od chmury do komputerów. Zabezpieczenia firmy Intel chronią treści na urządzeniach cyfrowych i serwerach oraz w sieci, nie powodując żadnych utrudnień dla użytkowników.

Podczas produkcji aplikacji wirtualnej rzeczywistości Dunkierka potrzebne były: najlepszy sprzęt i oprogramowanie, które potrafiły zaspokoić oczekiwania najbardziej utalentowanych hollywoodzkich filmowców i pozwoliły im pracować zgodnie z harmonogramem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij