e-Izba i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET nawiązały partnerstwo, aby wspólnie działać na rzecz rozwoju polskiej e-Medycyny

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
e-Izba i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET nawiązały partnerstwo, aby wspólnie działać na rzecz rozwoju polskiej e-Medycyny

Izba Gospodarki Elektronicznej aktywnie działa na rzecz rozwoju e-Medycyny w Polsce w tym niwelowania barier legislacyjnych utrudniających ten rozwój.

Po podpisanym w lipcu porozumieniu o współpracy z Polskim Stowarzyszeniem HL7, teraz nawiązała partnerstwo ze Związkiem Pracodawców Aptecznych PharmaNET. Celem współpracy jest wzajemne wsparcie na rzecz rozwoju sektora e-Medycyny i e-Zdrowia w Polsce.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Izba Gospodarki Elektronicznej powołała w marcu dedykowaną grupę roboczą ds. e-Medycyny w swoich szeregach, która obecnie finalizuje prace nad listą barier prawnych w legislacji utrudniających rozwój tego sektora w Polsce. Znajdą się one w Księdze Niwelowania Barier, która zostanie opublikowana niebawem przez e-Izbę. Obecnie e-Izba współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem HL7, CSIOZ, naukowcami, lekarzami oraz ekspertami prawnymi specjalizującymi się w sektorze e-zdrowia. W najbliższych planach jest również współpraca edukacyjna z CKP Uczelni Łazarskiego, która specjalizuje się w aktywności edukacyjnej z zakresu e-medycyny .

Partnerstwo ze Związkiem Pracodawców Aptecznych PharmaNET to kolejny krok w realizowaniu celów naszej organizacji związanych ze wsparciem cyfryzacji sektora medycznego. - mówi Patrycja Sass – Staniszewska, Prezes Zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej.

Reprezentujemy branżę skupiającą około 1/3 aptek w Polsce. Każdego miesiąca niesiemy pomoc i poradę farmaceutyczną milionom Polaków. Wierzymy, iż nasza wiedza i doświadczenie może stanowić wartość dodaną przy wypracowywaniu kierunków zmian w polskim systemie ochrony zdrowia, w szczególności w zakresie polityki lekowej – powiedział Marcin Piskorski, prezes Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET.

Organizacje planują wzajemne wsparcie dla swoich aktywności w zakresie rozwoju e-medycyny na polu:

  • Badawczym
  • Legislacyjnym
  • Edukacyjnym m.in. przy Forum Gospodarki Cyfrowej, podczas którego w jednym z paneli dyskusyjnych w bloku e-Medycyna udział weźmie Marcin Piskorski, Prezes PharmaNET
  • Marketingowym m.in. przy organizacji konkursu e-Commerce Polska awards w kategoriach dedykowanych e-medycynie:
  1. Najbardziej cyfrowe apteki
  2. Najbardziej cyfrowe centra medyczne
  3. Najbardziej cyfrowe rozwiązania dla szpitali

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij