Robert Lewandowski łączy siły z Group One i poszerza zaangażowanie na rynku mediowym

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Robert Lewandowski łączy siły z Group One i poszerza zaangażowanie  na rynku mediowym

Do biznesowej drużyny Roberta Lewandowskiego dołącza nowa spółka: dom mediowy RL Media. Podmiot powołany wspólnie z Group One, największą niezależną grupą komunikacyjną i nr 1 na rynku mediów digital w Polsce, dopełnia marketingową maszynę Lewandowskich.

Do teamu ekspertów i powołanej niedawno spółki Stor9_ zarządzającej wizerunkiem, tworzeniem kampanii i kontentu dołączy silna kompetencja planowania mediów. Lewandowskiemu partnerstwo z Group One zapewni rozwój w dwóch szczególnie ważnych dla inwestorów obszarach: komunikacji w Polsce i za granicą oraz w kanałach cyfrowych. Zespołem RL Media zarządzać będzie Kamil Wiszowaty, odpowiedzialny za rynkowy sukces Value Media.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Anna i Robert to dzisiaj jedne z najsilniejszych polskich „marek”. W ich przypadku chęć wpływu na sposób kreowania własnego wizerunku to oczywisty przejaw biznesowej dojrzałości. Dziś nie da się planować naprawdę skutecznych kampanii, a jednocześnie oddzielać kreację od mediów. RL Media jest więc kolejnym naturalnym ruchem po stworzeniu Stor9_. Dzięki współpracy z Group One, do „szatni” Lewandowskich dołącza najlepszy zespół specjalistów mediowych na rynku – spółka korzystać będzie z know how całej naszej grupy. Łączy nas przekonanie, że przyszłość należy do mediów digitalowych i wygrają Ci, którzy tam będą najsilniejsi. Pracujemy dla wielkich międzynarodowych i polskich marek. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować Ani i Robertowi międzynarodowy zasięg i standard serwisu, a jednocześnie indywidualne i jakościowe podejście sterowane z Warszawy” – mówi Marek Żołędziowski, CEO Group One.

Model biznesowy

Do zadań RL Media będzie należało przede wszystkim planowanie i zakup mediów na potrzeby wszystkich obszarów komunikacji Roberta Lewandowskiego – mowa tu o karierze sportowej i aktywności biznesowej najpopularniejszego polskiego piłkarza, a także o działaniach Anny Lewandowskiej w dziedzinie zdrowia, diety czy aktywności fizycznej. Docelowo firma ma koordynować również te obszary w ramach prowadzonych kampanii na rzecz innych sportowców i celebrytów.

Wartość dodana takiego planowania kampanii będzie dostrzegalna dla obu stron – zarówno gwiazd, jak i współpracujących z nimi marek. Przy ogromnej skali komunikacji, w przypadku Roberta Lewandowskiego obejmującej często kilkanaście czy kilkadziesiąt rynków, kluczowe jest zachowanie spójności wizerunku. A jednocześnie zaplanowanie aktywności tak, by nie kanibalizowały się nawzajem (np. emisje w tym samym czasie, zbyt podobne formaty)i by partnerzy maksymalnie korzystali wizerunkowo na współpracy.

RL Media i Stor9_ będą działały niezależnie, realizując strategie rozwoju oraz założenia komunikacyjne. Podmioty nie są powiązane kapitałowo.

Inwestycje w nowe technologie

Profesjonalizacja zarządzania komunikacją (Stor9_) oraz powołanie RL Media to element szerszej, konsekwentnie realizowanej strategii biznesowej Roberta Lewandowskiego, który od kilku lat inwestuje w spółki z obszaru nowych technologii, m.in. w ramach jednego z funduszy venture capital. Ostatnią inwestycją w portfolio był Stor9_, podmiot łączący obszary consultingu, komunikacji i produkcji contentu dedykowanego osobom publicznym, a jednocześnie zarządzający komunikacją marketingową Anny i Roberta Lewandowskich. W skład Stor9 wchodzą specjaliści z obszaru marketingu i PR. Stor9_ zajmuje się również koordynacją kampanii reklamowych, które realizuje lub które są prowadzone przez inne agencje kreatywne. Firma działa od czerwca 2017 roku, a jej CEO jest Anna Zielińska, wcześniej przez wiele lat związana z agencją Socializer, a następnie Isobar Polska należącą do grupy Dentsu Aegis Network.

Nowe technologie i media, to dziś nie tylko ciekawy, ale po prostu jeden z najbardziej dynamicznie rosnących sektorów inwestycyjnych. W przypadku Stor9_ czy RL Media szczególnie cieszy mnie fakt, że możemy w Polsce rozwijać biznes na międzynarodowym poziomie. Jeśli mogę budować komunikacyjną machinę stąd, z Polski, to idealnie. Mamy na rynku doskonałych ludzi, a rozwój innowacyjnych przedsięwzięć jest ważny dla kraju. Jestem dumny, że możemy w tym brać udział – mówi Robert Lewandowski.

RL Media a Group One

Spółką RL Media pokieruje Kamil Wiszowaty, szef Value Media, a jej siedziba będzie się mieścić w ramach struktur Group One. Na poziomie udziałów, 51% leży po stronie Group One, a 49% po stronie mediowego konsorcjum Roberta Lewandowskiego.

Powołanie RL Media to kolejny w ciągu ostatniego roku strategiczny ruch w ramach mediowego biznesu Group One, wzmacniający pozycję gracza nr 1 w mediach digitalowych. Value Media pozyskał w tym okresie kilkunastu nowych Klientów i zatrudnił ponad 100 osób. Group One zatrudnia obecnie 350 specjalistów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij