Cut The Mustard zaprasza do współpracy Pelsona i Otsochodzi

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Cut The Mustard zaprasza do współpracy Pelsona i Otsochodzi

Cut The Mustard zrealizowało kampanię dla Reebok Classic, promującą kultowy model buta Club C. Agencja postanowiła przypomnieć fanom marki lata 90. i oddać hołd dla klasycznego rapu.

Jest to pierwsza kampania od dłuższego czasu, w której Reebok Classic wraca do hip-hopu. W jej ramach do współpracy zaproszono 2 pokolenia polskiego rapu: Pelsona (rocznik ‘78) i Otsochodzi (rocznik ‘96). To połączenie starej szkoły z nową to odwzorowanie tego, czym jest najnowsza odsłona klasycznego buta Club C. Efektem kolaboracji dwóch artystów jest utwór “Szacunek za klasyk” utrzymany w stylistyce klasycznego rapu końca lat 90. Dobór obydwu twórców jest nieprzypadkowy: Pelson zna młodego rapera jeszcze z czasów jego dzieciństwa, a nawet siedział z jego ojcem w jednej szkolnej ławce.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Do powstałego utworu zrealizowano klimatyczny teledysk - od czwartku bijący rekordy popularności na youtube. W klipie znalazło się wiele odniesień do lat 90. Premiera teledysku miała miejsce w klubie DZiK w Warszawie, w nieprzypadkowym dniu. Dokładnie 20 lat od wydarzeń z klasycznego dla środowiska rapowego utworu “28.09.97” grupy Molesta (macierzystej formacji Pelsona).

Agencja Cut The Mustard, która obsługuje kompleksowo markę Reebok w Polsce, odpowiada za koncepcję tej współpracy, event premierowy, PR całego przedsięwzięcia, zaangażowanie influencerów i promocje materiału w social mediach. Kampania potrwa do końca października.

Wideo przenoszące w czasie to dzieło w reżyserii Ani Bystrowskiej i Alana Willmanna ze zdjęciami Patryka Kina wyprodukowane przez kriskeja.

Cut The Mustard zajmuje się planowaniem i przygotowaniem strategii oraz kreacji, a także pełną realizacją kampanii w duchu digital-first. Jest to kolejna kampania agencji po H&M Dworzec wykorzystująca w ciekawy sposób content i muzykę.

Dzień po premierze utworu Pelson ogłosił, że tym utworem zamierza zakończyć swoją karierę muzyczną.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij