Zwycięskie projekty Fimteractive Market 2017

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Zwycięskie projekty Fimteractive Market 2017

Nagrodę główną Filmteractive Market 2017 (8 000 pln), sfinansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zdobył projekt Wykreślona Warszawa. Jurorzy przyznali również wyróżnienia – zdobyły je projekt Run Like Hero oraz...

...Wirtualny przewodnik dla osób z autyzmem nagrodzone zaproszeniami na MIPTV 2018.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Tegoroczna edycja obfitowała w projekty o zróżnicowanej tematyce i zaawansowaniu technologicznym. To pokazuje, że Filmteractive Market niesie w sobie potencjał, podobnie jak prezentowane na nim prace. Realizacja tegorocznej edycji oraz nagroda główna zostały dofinansowane z nowego programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dotyczącego rozwoju sektorów kreatywnych, którego celem jest wspieranie nowych mediów oraz nowych technologii.

Zwycięskie projekty Fimteractive Market 2017

Prace oceniane były dwuetapowo przez panel ekspercki, do którego w tym roku zostali zaproszeni:

  • Hicran Lefort (MIPTV)
  • Michał Kramarz (Google)
  • Kuba Dudek (SpeedUp Venture Capital Group)
  • Tomasz Kowalczyk (Bluesoft Ventures & Hardgamma Ventures)
  • Dorota Kosmicka (ATM Group S.A.)
  • Anna Iller (Allegro Group)
  • Rafał Baran (4Fun Media S.A.)
  •  Dawid Marcinkowski (The Kissinger Twins)
  • Magdalena Drozdowska (Deloitte Digital)
  • Michał Jaskulski (Black Red White)

Wykreślona Warszawa – zwycięski projekt, którego twórcy postanowili odpowiedzieć na pytanie jak wyglądałaby Warszawa, gdyby nie wybuchła II Wojna Światowa, czy faktycznie zasługiwała na miano „Paryża Północy”. Studio Pictureworks przez wiele lat poszukiwało projektów warszawskich budynków, które zostały zaprojektowane w dwudziestoleciu międzywojennym, ale przez burzliwe dzieje historii nigdy nie zostały zrealizowane. Dzięki interaktywnym wizualizacjom 360 na własnej skórze można poczuć jak wyglądałaby Warszawa niedotknięta zniszczeniami wojennymi.

Run Like Hero – gra, która ma za zadanie urozmaicać i uprzyjemniać codzienne treningi. Bieganie zyskuje dodatkowy cel, jakim jest ukończenie konkretnej, zadanej misji. Po dotarciu do wyznaczonego celu, gracz ma szansę poznać historię z nim związaną i odkryć nieznane do tej pory fakty. Aplikacja mobilna wykorzystuje moduł GPS, dzięki czemu pozwala na grę dostosowaną do otaczającej rzeczywistości.

Wirtualny przewodnik dla osób z autyzmem to kolejny polski projekt, który został wyróżniony w ramach Filmteractive Market. Wykorzystano tu technologię VR, która ma na celu ukazanie zdrowym osobom, jak wygląda percepcja chorego, jak postrzega świat i jakie bodźce do niego docierają. Problem autyzmu i związanych z nim ograniczeń dotyka ponad 5 milionów ludzi w Europie i ta liczba stale rośnie. Ograniczone zdolności komunikacji, utrudnione możliwości funkcjonowania, przekładają się na problem wykluczenia i odseparowania społecznego. World of VR - twórcy projektu, od 2016 roku współpracują z fundacją SYNAPSIS, wraz z którą wdrażają edukacyjny program wspierający aktywację osób z autyzmem na rynku pracy. Pierwszym filmem z cyklu jest „Mój pierwszy dzień w pracy”, który pokazuje, z punktu widzenia chorego, komunikację w środowisku pracy.

W pierwszym etapie, na podstawie przesłanych formularzy, wybranych zostało 8 najlepszych projektów, które później prezentowano podczas Filmteractive Market w specjalnie przygotowanej, ogólnodostępnej Strefie Innowacji podczas Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi. Na drugim etapie, podczas łódzkiej edycji festiwalu Filmteractive eksperci mogli zadawać dodatkowe pytania w trakcie sesji pitchingowych, pozwalające im finalnie wybrać zwycięzców.

Filmteractive Market to wyjątkowe wydarzenie, które w tym roku odbyło się już po raz piąty. Na targi treści interaktywnych i crossmedialnych zgłaszane są innowacyjne projekty Virtual Reality, Augmented Reality, Mixed Reality, filmowe lub z obszaru interaktywnej rozrywki, gier czy digital content. Spotykają się na nich nie tylko twórcy, ale i przedstawiciele przemysłów kreatywnych, mediów, funduszy inwestycyjnych, a także marketerzy zainteresowani kupnem ciekawych rozwiązań technologicznych. Najważniejszym celem Filmteractive Market jest wyłonienie i wsparcie młodych twórców, jak i ułatwienie ich pomysłom nie tylko dotarcia do rzeszy odbiorców, ale przede wszystkim finansowego sukcesu na branżowym rynku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij