Rosyjski Facebook wprowadził nowe funkcje!

Rosyjski Facebook wprowadził nowe funkcje!

VK.com, czyli rosyjski odpowiednik Facebooka w 2016 roku pierwszy raz od 10 lat doczekał się zmiany interfejsu. Zmiany na tyle interesującej, że postanowiłam go na nowo eksplorować.

Poniżej prezentuję listę najciekawszych według mnie opcji, które de facto nie są niczym nowym dla użytkowników „oryginalnego” Facebook’a ;)

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Wbudowany stream muzyczny

Długo wyczekiwany serwis muzyczny VK pozwala swoim użytkownikom korzystać z zasobów 3 największych graczy: Universal Music Group, Warner Music Group, Sony Music Entertainment, jak również wytwórni lokalnych.

Miesięczna subskrypcja to niespełna 150 rubli (ok. $2,5) pozwala użytkownikom na streaming bez ograniczeń na ich komputerach i urządzeniach mobilnych. Mogą również legalnie pobierać przesłuchane utwory, ale do tego potrzebują osobnej aplikacji.

2. Algorytm VK

Wprowadzono również nowy algorytm zmieniający kolejność wyświetlania postów, w zależności od zainteresowań i zachowań użytkowników. Największą wagę mają oczywiście posty unikalne, bez kopii z innych stron (tak tekstu, jak i grafik). Następnie treść wysokiej jakości graficznej, zgodne z trendami VK i standardowo posty promowane ☺

3. Skracanie linków i generator kodów QR

Jeśli firma nie korzysta z rozwiązań typu livechat, może na swojej stronie umieścić skrócony link – vk.me/USERNAME, który przekieruje użytkownika bezpośrednio do otwartego okna komunikatora VK ☺ Całkiem sprytne rozwiązanie, tym bardziej że jest również możliwość wygenerowania customizowanych kodów QR.

4. Transferowanie pieniędzy

Jesteś poza domem i zabrakło Ci środków na karcie? Z funkcją transferu pieniędzy przez VK to już nie problem1 Możesz otrzymać przelew od 100 do 75000(!) Rubli przez aplikację vkontakte. Oczywiście nie za darmo, ale cena nie jest wygórowana – opłata za przelew wynosi zaledwie 1%.

5. Cover foto w grupach

Grupy VK też doczekały się odświeżenia. Teraz administrator może uploadowac zdjęcie 1590 x 400 px, pod którym umieszczono również 3 zakładki w formie buttona ( informację o grupie, posty oraz menu Wikipedii).

6. Live stream VK

Od jakiegoś czasu użytkownicy iOS i Androidów mogą cieszyć się aplikacją do nadawania na żywo. Jest to maszynka nie tylko do zdobywania popularności, ale też do zarabiania! Oglądający mogą wspierać autorów wirtualnymi podarunkami wymiennymi na pieniądze.

To tylko 6 z licznych usprawnień wprowadzonych przez vkontakte, ponieważ nie tylko interfejs użytkownika doczekał się liftingu. Narzędzia reklamowe, również zostały odświeżone, ale o tym w kolejnym wpisie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij